şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gillette markasının şapşahane ürünüdür. yıllardır tıraş olan biriyim; derby'den mach 3'e envai çeşit bıçak denedim; nazarımda en güzel tıraş bıçağı budur. "mach 3 kötüdür" demiyorum; üstelik mach 3 gibi oynar başlı ve oynar bıçaklı ürünlerin avantajı da var; ama bu özellikler, top sakallı kişiler için dezavantaj da olabiliyor. konuyu dağıtmayayım. evet, oynar başlı ve oynar bıçaklı olmamasına rağmen, bıçakların keskinliği açısından fevkalade olan bu ürün, artık piyasada bulunamıyor; zaten son yıllarda bulunabililenler de polonya üretimi çıkıyordu (ki polonya üretimi olan ile ingiliz veya alman üretimi olan g2'ler arasında dağlar kadar fark var (alakalı olarak: #5288275)). g2'nin bulunamıyor olması, enikonu düşününce kapitalizmin bir sonucu olarak duruyor; ve fakat, sabit başlı ve bu kadar keskin bıçaklı olan ürünü mundar etmek ve bunu kullanmak isteyen sadık müşterileri üzmek, gillette gibi ismiyle markalaşmış bir firmaya hiç yakışmıyor.
  • bilhassa dudaküstü ve favori (kulağa yakın) yerlerde üstün manevra kabiliyeti ve dar yüzeyi sayesinde çok başarılı olan makinedir. traşta mach 3 le bir tur geçtikten sonra g2 ile de bir tur rötuş atmak elzemdir
  • yıllardır türkiye'de piyasaya verilmeyen traş bıçağı, abudik ülkelere yurtdışı seyahatlerinde bulursam yedek bıçaklarını alıyorum. en son esenler otogarının üzerinde geçen hafta kapanan carrefourda rafların arasında 3 paket buldum, ağlayarak aldım ve çıktım. 2 senelik daha stoğum var.