• gopro vb. kameralarla çekim yaparken kamerayı sarsıntısını engelleyen, hangi açıya gidilirse gidilsin görüntüyü stabil tutan hede. rüzgarlı bir havda dji phantom quadrocopter ile kafamıza göre saçma sapan manevralarla yaptığımız uçuş denemelerinde bile müthiş stabil görüntü almamızı sağlamıştı.

http://www.dji.com/product/zenmuse-h3-2d

d-slr makine taşıyabilen 8-10 bin liralık modelleri de vardır.
  • video çekmek için illa yönetmen koltuğuna mı oturmak gerek diyerek üstteki yazara lafımı çarptıktan sonra, tanıtıma geçebiliriz.

telefon ile çekilen videolarda, elinizi her ne kadar sabit tutmaya çalışsanız, hareketsiz kalmaya dikkat etseniz bile yaşanan stabilizasyon problemini neredeyse sıfıra indiren yararlı ekipmandır.
    amacınız profesyonel düğün vb. etkinlik çekmek, amatör bir vlog çekmek yahut kısa bir video yapmak bile olsa böyle bir teknoloji tamamen ihtiyaçtır.

hangi modeli iyidir, ne önerirsin derseniz kişiden kişiye değişir. örneğin go pro ile kullanacaksanız all in one modellerine veya uzun metrajlı çekimler yapacaksanız çift kollu yarı-tam profesyonel kameralara uyumlu olanlarına bakmanız gerekir. yok telefon için lazım, hobi olarak istiyorum derseniz de (bkz: dji) veya (bkz: zhiyun) veya (bkz: feiyutech) gibi markaların 1000 lira ve altındaki modellerine bakabilirsiniz.

herkese sarsıntısız, profesyonel videolar dilerim.

edit: imla
  • astronotların içinde fırıldak gibi döndüğü, fıldır fıldır taklalar attığı alet de bir gimbaldir. bir aralar taşkışladaki deneme bilim merkezinde vardı bunlardan bir tane. sırayla döndürürlerdi isteyenleri. beni almamışlardı boyum uzun diye, çocuktum ufacıktım, top oynadım acıktım.
  • bir eksen üzerindeki iki noktadan sabitlenmiş ancak dönmesi engellenmemiş halka.
  • son günlerde çok görüyorum. tripot, steadicam, slider, shoulder mount, jib, dolly ile yapılan çoğu çekimi gimbal ile yapabilirsiniz. dslr makine taşıyan ürünlerin fiyatları şuan 3 bin lira civarı. ileride daha çok kullanılacak gibi duruyor.
  • müthiş bir alettir. kamerayı buna takıyosun, sen istediğin kadar hareket et sars, o böyle sarsıntısız tertemiz bi görüntü çıkarıyo ortaya. sektörde de akışkan ve stabil bi görüntü elde etmek için kullanılıyo.*
  • bugune kadar almayarak hata etmisim. dji om 4 se modelini aldim ve hem cocuklarimin hem genel seyahat videolarimin kalitesi muthis artti. su teknolojiyi 10 sene geriden takip ediyorum anasini satiyim. https://amzn.to/3drtq0o
  • dji osmo mobile 2 modelini, 3 aydır kullandığım kelime anlamı olarak dengeleme halkası olan işlevsel olarak görüntü sabitleyen alet.

genel olarak memnunum huawei p20 pro ile kullanıyorum ancak bunun yanına bir de filmic pro uygulamasını satın almak şart mevcut uygulaması ve telefonun kendi uygulaması ile bir yere kadar çekim yapabiliyorsunuz. daha profesyonel olsun deniyorsa filmic pro şart.(bkz: filmic pro)
  • (bkz: gumball)
  • hesaplamali bilissel sinirbilimiyle ugrasan bir insan veya sey.
hesabın var mı? giriş yap