şükela:  tümü | bugün
 • photoshop'dan daha iyi olan grafik yazilimi.
 • (bkz: icmp)
 • fotosopa oranla gercekten bazi ustunlukleri bulunan. ama ayni zamanda zayifliklari bulunduguda inkar edilemeyen (mesela layer blending options gibi) yinede surekli olarak linux altinda calismaya basladigimdan beri rahatlikla her turlu grafik hadisesi icin kullandigim "the gnu image manipulation program"
 • windowsta çalışıp devamlı crashleyen bir versiyonu da bulunmakta.
 • pulp fiction'da, marcelius'a tecavuz etmekle meskul olan zed ve maynard'in yerine butch'a goz kulak olan adam. vucudunun hicbir kosesini acikta birakmayan deri kiyafetler giymistir, maynard tarafindan kapatildigi sandigin icinde uyur. buyuk ihtimalle zihinsel ozurludur.
 • bilisimde adobe un teror estirmesi sonucu tirsip yerine kullanmaya basladigim program. ciddi bir photoshop alternatifi. guclu ve hizli bir program. windows linux unix macos isletim sistemlerinde stabil bir sekilde calisiyor. photoshop pluginlerini destekliyor. bedava. photoshop in user friendly goruntusu bunda kolayca bulunamiyor. programi cozmek 100 150 saatten fazlasini alir. ama karsiliginda ciddi anlamda bir yaratim aracini belese getirmis olursunuz.
  son olarak photoshop tan cok daha hizli gelistigi de bir gercek: 35 dile cevrildi. turkce de dahil.
  sonucta binlerce dolarlik programci ve iletisimcilerin olusturmadigi bir program oldugu arayuzunden hemen anlasilabiliyor. tam bir curcuna. linux programlarinin temel problemini bunlarda da gorebiliyoruz: user friendly degil kesinlikle. begenmiyorsaniz kodu burada degistirin kardesim mantigini yavas yavas asmalarini bekliyoruz
 • gnu image manipulation program
  her photoshop kullanmış beden bunuda kullanabilir pekala...
 • her gnu mahsulu gibi bu programin da simgesi olan bir hayvan**** vardir ama kopek mi, tilki mi ne oldugu belli degildir, yine de sevimlidir yavrucak..
 • gimpressionist vidar madsen tarafından yazılan bir gimp plug-in'idir. impressionist tarzda görüntülerin oluşturulmasında fırça ve tuval seçenekleri bolluğu açısından en etkili araçtır. seçeneklerin sayısı o kadar fazladır ki, pratik olarak araştırılabilen şekillerin sayısına sonsuz denebilir. bu seçeneklerin bir kısmı hala keşfedilmemiştir ve tabii ki izlenimcilerim yaptıkları ile sınırlı değildir.

  gimpressionist ne fotoğrafın ne de resmin yerine konulacak bir şeydir. hala üzerinde çalışmak için bir görünütüye ihtiyaç duyulmaktadır. bu işlemin görüntüye artı değer katıp katmadığı sorgulanabilir. ancak görüntüyü yalınlaştırmak için oldukça etkili bir yöntemdir. görünür fırça darbeleri ile detaylar yok edildikçe, geriye sadece ışığın, gölgenin ve rengin dansı kalır. bu da van gogh ve monet gibi büyük ressamların bilgisayar olmadan gerçekleştirdiklerinden başka bir şey değildir.