• kitapta büyüyüp serpilmiş bir taş olmuştur ancak film için vakti zamanında seçilmiş ufaklığın büyüyünce öyle sıradan ,çekicilik sıfatından uzak bir ingiliz kızcağızı olması sebebiyle filmde karizmasını pek hissedemediğimiz zeki cevik ahlakli ve guzel kadin.
  • ginny sonradan geçirdiği metamorfoz sebebiyle adeta bir sus biliyorum diyen ayşeciktir. bu tavrıyla son derece kıl ve irite edici ayşeciğin aksine ginny nin harry tarafından tanımladığı şekliyle "ışık saçan" güzelliği okurları mutlu eder. ilk öpüşmeleri ise seriyi başından beri okuyanlar için bi zafer anıdır adeta.
    rowling in yarattığı en sevilesi karakterlerden biri olan ginny harry için savaşır ve bu savaşı kazanır.
  • filmde böyleyken, hayallerimde şu şekilde olan kızıl, akıllı, karizmatik, seksi hem de sevimli hatun.
  • --- spoiler ---
    büyük bir ihtimalle gelecekte potter soyadini alacak kızıl bayan.* *
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    serinin 6. kitabinda buyumus, serpilmis, acimasiz ve guzel bir kizila donusmus olan griffindor quidditch takiminin vazgecilmez cadisi. hic bir zaman dusuncelerini saklama geregi duymadan ona buna, cabuk cabuk "he's an idiot" demesiyle gonullere taht kurmus, kirmis gecirmistir.
    --- spoiler ---
  • tam adı virginia weasley değil, ginevra weasley'dir, hatta göbek adı da molly'dir. bunu da rowling'in kendisi açıklamıştır.
  • ilerleyen vakitlerde harry' i tamamen elde edemese bile icinde bir ukte olarak kalmasini saglayacaktir diye dusundugum kucuk kiz, zira kendisi sadik bir asiktir, vefakardir, aslinda harry belki de daha iyisini mi bulucam, diyip ona artik gozu ucuyla bakmalidir.. fakat tabi neler olacagini j k rowling belirleyeceginden bize de merakla beklemek dusuyor..
  • james ve lilly potter beraberliğinden yola çıkarak, daha sonraki kitaplarda harry ile yakınlaşma ihtimalini öngördüğüm karakterdir.
  • --- spoiler ---

holyhead harpies'e katılmıs, bikac yıl ortalıgı dagıttıktan sonra ayrılıp, gelecek postası'nda quidditch yazarı olmustur..

--- spoiler ---
  • kitapta her fırsatta kızıl saçlı olduğu belirtilirken, filmlerde saçlarının neden inatla kızıl harici her türlü renkte görüldüğü merak edilen sevimli cadı.hayır birşey değil,o kızın bütün çekiciliği kızıllığında,zaten hermione'nin gölgesinde kalacağı barizken bir de kızıllığı olmazsa ne anladım ben bu işten...
hesabın var mı? giriş yap