şükela:  tümü | bugün soru sor
 • italyan viyolonselci, besteci muzisyen. 29. istanbul muzik festivaline lark dörtlüsü ile birlikte jazz ve rock parcalar seslendirmisler.
 • italyan besteci ve çellist. hakkında pek bir şey yazılmamasına doğrusu çok şaşırdığım müzisyendir.

  yaptığı besteler insanı alır götürür. francesco ruggeri'ye ait 1679 yapımı çellosu vardır. besteleri deha ve hatta ilah diye tanınan yo-yo ma'nın repertuvarına girmiş aşmış bir müzisyendir...

  2001 yılında lark dörtlüsüyle katıldığı 29. uluslararası istanbul müzik festivali'nde, elindeki arşe'nin tellerin üzerinde akıp gittiğini izleme şerefine nail oldum...
 • "violoncelles vibrez" (viyolonseller titreşin) ile efsanevi bir gidon kremer albümünde (tracing astor) müstesna bir yer edinmiş müzisyen.
  gel gör ki kremer yerine en kolay şekilde 2cellos denen arkadaşların kaydına ulaşmak mümkün.
  bayağı da dinlenmiş, hmm...

  http://www.youtube.com/watch?v=xgl6njyke2w
 • saatlerce cello dinleme potansiyeline sahip biri olarak dinlemekten cok zevk aldigim, muzik otoriteleri tarafindan post-minimalist olarak tanimlanan, etnik, rock, caz gibi cesitli turlerde muzik yapan italyan viyolenselci ve besteci.

  muzisten bir babaya sahip olan biri olarak celloyla ilk kez 3 yasinda tanistigini ve cok etkilendigini, 5 yasindayken ders almaya basladigini ve zamanla egzersiz suresini gunluk 10 saate kadar cikardigini soyluyor. amaci da cellonun ses sinirlarinin genisligini gostermekmis.

  ruhuyla muzik yaptigi asikar olanlardan.

  daydream'i icra edisi efsanedir.

  ve canli izlemeyi, dinlemeyi cok istediklerimden.