şükela:  tümü | bugün
  • jackpot tourbillon modeli ile, mekanik saatin içine mekanik bir jackpot yerleştirmiş saat firmasıdır.

    http://www.thewatchquote.com/…e-gpfay08-no_6068.htm
  • yaklaşık olarak; jir-ar-per-iy-go diye telaffuz edilir.
  • aldığınız ürüne kıyasla pahalı sayılamayacak, isviçrelilerin elinin emeği gözünün nuru saat markasıdır. ww.tc modeli kahverengi deri kayış, ve altın haznesiyle gelmiş geçmiş en işlevsel ve estetik saatler arasında ilk 5'e rahatlıkla girebilir. lakin birinci bellidir*. haznesi altın kaplama değil, bildiğiniz altındır, ki bu sebepten dolayı fazlasıyla ağırdır.

    en önemli özelliği bir bakışta tüm dünyada saat kaç anlayabiliyor olmanızdır, hatta dünya borsalarının açılış ve kapanış saatlerini de rahatlıkla* görebilirsiniz. bu güzide saatin diğer tüm kaliteli isviçre saatleri gibi pili yoktur, tabiri caiz ise kurmalıdır. her 46-48 saatte bir sevmeniz gerekir kendilerini; he kolunuzdaysa eğer zaten sorun yoktur.
  • vintage bir cok modelini ebayde cok uygun fiyatlara bulabileceginiz, markayi bilenler icin "vaay jirard takmisin haci" bilmeyene davul zurna az bir markadir. son donemde constant escapement la ortaligi sallamadan once de gayet innonatif, cizgisi belli ve klas saatler yapan guzide bir markadir. haute horlogerie segmentinde, bagimsiz ureticileri bile dahil etsek, ilk 10'a ( hatta 5'e) cok rahat girer. yani dunku cocuk degil hatta underdog bile diyebiliriz. ozellikle 60'larda yaptiklari chronographlarla, hic bir ski begenmegen watch snob a bile ceket ilikletmistir.

    ozet geciyorum, "ae abi tamam, ikna oldum da binlerce dolarim yok" diyen icin ebay, her butceye uygun cillop gibi vintagelari dolup tasiyor. triple calendar/chronograph/moon phase kovalamadiginiz surece, cebini de uzmeyecek bir cok secenegi var. ben aldim, mutluyum. siddetle de tavsiye ederim.