şükela:  tümü | bugün
  • hayatimda gordugum en kisa surede en fazla sacmalama rekorunu kiran adam.

an itibariyle trt 3' bir spor programinda. fenerbahçe'nin ilk yari performansi soruldu adama. lafa giriste moderatore acun dedi, adamin ismi acar. sonra dediki fener cok basarisizdi. niye mi? oncelikle turkiye kupasinda 2.lig b' den gelen fethiye' ye nasil elenirmis. fethiye ptt 1.ligde hocam. sonra avrupada salzburga nasil elenirmis. ustelik 3-0 yenilmisiz ki 10 olurmus mac. salzburg degil arsenal'e elendik biz. salzburgu eledik uefa atti bizi. ligin ilk macinda 2-0 ondeyken konya'ya nasil yenilirmisiz. o macta cok kotuymus kadromuz. serdar kesimal bile oynamis ki oynamadi. adamin basarisizlik kistatina bak amk. sanirim adam agustosda birakti futbol izlemeyi. ayrica gs den sadece 4 beraberlik ondeymisiz. bu cok da iyi bir puan degilmis. ilk devre sadece konya ve karabuke yenilmisiz. bu 2.yarida da kayseri konya gibi takimlara yenilebilecegimizi gosteriyormus. bak gs ye diyor adam fenere yenilmis yani onlar kucuklere yenilmiyor diyor. moderator uyariyor, hocam akhisara da yenildi gs diyor. olabilir bazen diyor. sanirim bir buyuk devirip cikmis programa.
  • şu anda trtspor'da yorumculuk yapmakta olan teknik direktör.

az önce yaklaşık olarak şöyle bir demeçte bulundu: " şampiyon olmak için 2.3 2.4 puan ortalaması yakalamanız lazım. beşiktaş şu an 1.5 ortalamada, trabzon ise 3. " helal olsun gerçekten, müthiş değerlendirme. tabi ligde daha 2.hafta olmasaydı.
  • aynı halamın damadına benziyor. bizim damat sevilmiyor, sevilmediğini de bile bile her bayram geliyor. ortamda muhabbete girmeye çalışıyor. kimse iplemiyor ama o yine her bayram bıkmadan usanmadan aynısını yapıyor.

şimdi bu da aynı hesap. zamanında trabzonsporda da görev aldı. çok rezalet dönemler geçirdi. başka takımlarda da görev aldı. zamanında görev aldığı camiaların hiç birisinde adı iyi anılmaz. iyiyi bırak adı anılmaz:) her gittiği takımda başarısızlığı dibine kadar yaşamış biri. futboldan da zerre anlamaz. şimdi bunun üstüne çıkmış 1 haftadır ersun yanala ileri geri birşeyler demeye çalışıyor. kendini çeken kamera buldu ya konuş babam konuş. yok neymiş ersun yanal türk futbolu hakkında konuşmuyormuş, yok neymiş bilgisayarla çalışmaları takip ediyormuş öyle olur muymuş...

neyse ki kimse takmıyor bunu. bi ben takıyorum.

halamın damadına da en çok ben takıyorum. gıcık oluyorum ibneye.
  • sayesinde manchester united'ın kuzey londra takımı olduğunu öğrendim. böyle çapsız adamlar hep önemli mevkilerde işte. türkiye'nin özeti
  • yorumculuk yaptığı programda az önce ''keşke sneijder ile anlaşılamasa da yerine daha genç oyuncular oynasa'' gibi beyin yakan bir cümle kuran şahıs.

karşısındaki moderatör arkadaş da ''o kadar kulüp gezdiniz türk futboluna kaç tane genç oyuncu kazandırdınız amk sayın bulaq '' diye voleyi yapıştırmadı ya içim şişti aq.

yanarım yanarım bu ve bunun gibi fosillerin senelerdir bu işten ekmek yiyip televizyonlarda yarak kürek yorumlarla parayı kırmasına yanarım.

sonra çıkar türk futbolu gelişmiyür diye ağlak ağlak konuşursunuz aq yerinde.
  • teknik direktörlük kariyeri

1991-1993: trabzonspor (yrd. antrenör)
    1993-1994: çaykur rizespor
    1994-1996: zonguldakspor
    1996-1997: kardemir karabükspor
    1997: vanspor
    1997-1998: göztepe
    1998-1999: sakaryaspor
    1999: konyaspor
    2000-2002: trabzonspor
    2002: antalyaspor
    2002-2003: elazığspor
    2003-2005: denizlispor
    2006: ankaraspor
    2006-2007: sakaryaspor
    2007-2008: manisaspor
    2008-2009: konyaspor
    2011-2012: çaykur rizespor
    2012: trabzonspor (gen. menajer)
    2012-2013: mersin idman yurdu

bir kulüpte 3 sezon geçirememiş ama kariyerinin başında kısa dönem kiralık oynadığı manisaspor'u saymazsak sadece 3 kulüp görmüş arda turan'ı o yetiştirmiş. gülerler adama.
  • bir an önce bir anadolu takımı teklif sunsun ve tv'de kalitesiz yorumlarını dinlemekten kurtulalım dediğim kişi.
  • iddaa uzun vadeli "ilk kovulacak hoca" bahsi açsaydı, bütün paramı buna yatırırdım.
    geçen sene de adayım hakan kutlu'ydu ki o da tuttu.

edit: 9:30'da entari giyiyorum 12:30'da adamın klüpten ayrıldığı haberi düşüyor.
    aaaah iddaa, yaktın beni ocağımı kuruttun. ne vardı bu bahsi açsaydın.
    şimdi gözler tayfur havutçu, mesut bakkal veya nurullah sağlam'da. adayım tayfur. o da başarısız olacağından değil, başkanın sabırsızlığından.
  • çok kötü bir yorumcu. daha doğrusu oldukça sıradan klişe ifadeler kullanıyor. avrupa futbolu bilgisi; almanya turnuva takımı, portekiz'de ronaldo var, belçika iyi jenerasyon yakaladı, italya iyi defans yapıyor, ispanya pas yaparak oyunu rakip kaleye yıkıyor... sözlükte kendisinden çok daha iyi yorum yapabilecek yüzlerce yazar var.

dünkü portekiz hırvatistan maçı için, işte portekiz'de ronaldo var. ligimizden tanıdığımız nani ve quaresma var gibi yorumlar yaptı. 4. oyuncuyu say desen sayamaz. sonradan oyuna giren renato sanches için, "zenci biri vardı sonradan girdi" gibi ifadeler kullandı. halbuki bu adamın gelecekte avrupa futboluna damga vuracağı konuşuluyor. düşünün yani geleceğin en büyük yıldız adaylarından biri için "zenci biri" ifadesini kullanıyor.

trt'ye çıkacağın yorum yapacağın belli. insan biraz çalışır, kimmiş neymiş araştırma yapar. internette 1 saatlik araştırmayla bile bir dünya bilgi ediniyor insan. 80'ler futbol bilgisiyle euro 2016 yorumluyor. bundan daha iyi yorum yapacak birini bulamadıysa trt, onlara da yuh olsun.
  • trabzon'a sallaması yine iyi lan. bu model iş bulamayan teknik direktörlere avrupa maçlarını yorumla diyorlar bazen. "pep şurda hata yaptı, mourinho şöyle acemilik yaptı, conte oyunu okuyamıyor, klopp siktirsin gitsin" falan diyorlar. adam en son çalıştırdığı takımla 7 ön liberolu, kan sporu taktiğiyle küme düşmüş mesela. oraya çıkıyor brian clough kesiliyor amk. hani tırı vırı bir takım versen real madrid falan tokatlayacak öyle biliyor bu işi.

güvenç kurtar'ı bile gördüm ahkam keserken bak. yarın hikmet karaman da çıkar bir kanalda engin tecrübelerinden yola çıkıp büyük hocaları değerlendirir. mustafa denizli anlaşmıştır bile çoktan. bülent uygun'u da görebiliriz yakında bence. beyaz tv'ye layık.

normal belki teknik direktörlerin konuşması. bana tuhaf geliyor abi. ama hepsini toplasan bir yılmaz vural etmez bence. en makaraya sarılan adamdır ama hep bir yerlerde bir takımla mücadele ediyor. ya bir takımı süper ligde tutmaya çalışıyor, ya süper lig'e çıkmaya çalışıyor.