şükela:  tümü | bugün soru sor
93 entry daha
  • türk futbolundan acilen elini eteğini çekmesi gereken eski kafa bir adam. ..
    bakın futbol adamı demiyorum adam diyorum. o kadar futboldan uzak o kadar cahilce açıklamalar yapıyor ki hayretler içerisinde kalıyorum.
    yılmaz vural, hikmet karaman, mesut bakkal gibi türk futboluna artık hiçbir şey veremeyen, -geçmişte de verdikleri tartışılır- sürekli şikayet eden, sürekli yeni nesil futboldan,taktikten, bilimden uzak açıklamalar yapan , her iki laflarından biri altyapıya önem vermeliyiz diyen ama bu konuda en ufak bir adım atmayan adamlarla beraber artık şu türk futbolunun yakasından bir düşün. bu saydığım adamlar türk futbolunda en çok takım çalıştıran adamlar ancak hiç bir başarıları yok bunlara takım emanet eden yönetimler de tıpkı bunlar gibi tasını tarağını toplayıp gitmeli. artık futbolumuzu abdullah avcı gibi aykut kocaman gibi erol bulut gibi yalçın koşukavak gibi fuat çapa gibi kemal özdeş gibi düşünen, arayan ve araştıran adamlara teslim etmeliyiz. bilime inanan, oyuncuya değer katan, duygularla çalışkanlığı sentezleyebilen, taktik şablonunu sahaya iyi yerleştirebilen kısa vadeli değil uzun vadeli planları ve stratejileri olabilen teknik adamlara teslim etmeliyiz.