şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ea los angeles ekibi tiberium ekibinde grafik programcısı.
    umarim ps3 ile yıldızı barışır.

oyungezer dergisinde isim hatalı yazılmış. -dementia- a teşekkürler.
    kaynak:oyungezer.
  • 2002 yılında verilen "game development olayı mı, evet, mutlaka denemek lazım, yürü be!" şeklindeki aragazlarını görünüşe göre gayet güzel almış bir insan.
  • (bkz: mesut ozil)

edit: i$bu bkz. ozil soyadli kimselerin yurtdi$inda ba$arili olmasi olgusu uzerine yerle$tirilmi$tir.
  • medal of honor 2010 oyununun yapımında görev almış electronic arts çalışanı. kendisi bilgisayar bilimleri mezunu, aynı dalda masterını yapmış, cvlerinde ise kendini sistem mühendisi olarak tanıtan başarılı bir -kısa ve hoyratça- bilgisayarcı.

http://www.giray.org/
  • mesleğinde ne kadar iyidir pek bilgim yok (fakat tanışmak isterdim az biraz sualim olacak kendisine) fakat oyungezer alıyorsam tek sebebi bu adamın yazılarıdır. koca dergide bir sayfa yazı yazıyor ve esas işi programcılık olan bir adam, dergi yazarlarından kat kat daha güzel yazıyor. demek istediğim oyungezer'in ne yapıp ne edip yazarlarına bu adamdan yazarlarına ders vermesini sağlaması lazım. yazımdaki uslubundan anladığım kadarıyla muhabbeti de güzel birine benziyor.

neyse uzatmadan, blizzard'a türk soktuk ne güzel işte, burdan iş teklifi sunuyorum kendisine

ücretsiz wow server açalım kendisiyle. blizzardaki işine bu serverdan devam etsin. süper uçuk item satar parayı vururuz beraber. bu iş planında ben ne yapacam emin değilim. muhtemelen oyun oynarım (bak senin için guild wars 2'yi bırakıyorum değerini bil)

kısacası saygım büyüktür kendisine
  • twitter adresi için şuradan:

(bkz: https://twitter.com/girayozil)
  • türkiyede bizim gibi oyun sektörüne girmek isteyen gençlere örnektir kendisi. başarılı okullarda okumuş başarılı işler yapmış birisidir. aynı zamanda formspring'de karşılıksız bir şekilde sorularınızı cevaplar. formspringdeki cevaplarıondan birinde twitterde ve formspring gibi sitelerde aktif olmasının sebebinin türkiyedeki yetenekli kişilerle tanışıp bir network oluşturmak olduğunu söylemişti. buda benim aklıma giray özilin ileride türkiyede bir oyun şirketi kurması gibi bir ihtimal getirip beni feci umutlandırmışdır. bu tarz insanların olması türkiyedeki oyun sektörününde iskeleti aslında. crytek'in istanbulda stüdyo açması bizim başımıza gelecek en güzel şeylerden biriydi mesela. büyük şirketlerdeki rekabetide düşününce büyük ihtimal yakında başka stüdyolarda gelecek. giray özil gibi adamlara çok ihtiyacımız var bizim.
  • blizzard'dan ayrilip dunyayi gezmeye karar vermis. iyi yolculuklar.