• suda hızla dönen bi akım, su hortumu gibi bişey ahıa. yani rüzgarın oluşturduu hortumun suda olanı. delikanlı girdap okyanusta olur, gel-git olaylarındaki karşılıklı etkileşimler sebebiyle olmalarına rağmen rüzgar da kısa süreli girdaplar yaratabilmektedir. hızları farklı iki su kanalının kesiştiği yerlerde de oluşabilir... ewde deneyin [okuyucuyu deneysel öğrenime sevk]
  • izmir'de arada bir fuarda konserlere çıkan amatör grup... çok iyi çalıyolar, gitaristleri hiçbir örnek sese (telefon dahil) gerek duymadan, ezberden akord yapabilen tanıdığım tek insan (kunt); klavyeci ise piano akod edebiliyo (murat)... kısacası kulağı sağlam grup...
  • (bkz: anafor)
  • (bkz: rocha)
  • nevzat ciftci'ye ait,eski bir pkk militanin orgutten ayrildiktan sonra yasadiklarinin anlatildigi kitap..
    kitaptaki militan bizzat kendisi olur.ozellikle dogu ve guney dogu bolgelerinde askerlik yapanlar bu kitabi bilirler...
  • yönetmenliğini samim utku'nun yaptığı başrollerinde faruk peker, zerrin yaman'ın oynadığı bir türk filmi. 1993 yılında çekilmiştir.
  • hayallerinin arkasinda gizlenen nefeslerini sonuna kadar tutan ve gunun birinde o guclu nefesi disari birakacak ve ruyalarini tamamlamis olacak olan grup. uzerine calistiklari concept albumunun yakin gelecekte bitmesi umidiyle...
  • cin düğünü'nün insana eziyet şarkısı.
    kayboluyorum ulan şarkının içinde, çıkarın beni şu siktiğimin girdabından n'olur çok zor, çok zoruma gidiyor...
    birileri birşeyler yapsın, düşüyorum...
    gittiğin yer benim hayatımdı, sen gittin geriye sadece bir girdap kaldı.
    yutuyor beni de...
    bırakma beni burda bir başıma, bak bitiyorum, yitiyorum...
    gitme, yalvarırım gitme...
hesabın var mı? giriş yap