şükela:  tümü | bugün
  • ilk entry'sini agustos 2012'de girmis, sahipsiz yazar.
  • entrylerinin tamamına yakını depresif içerikli, lakin tamamı samimi olan yazar arkadaş.
  • entrylerini samimi ve özellikle hoşgörülü yazar
  • ulusolculara nazik cümlelerle, büyük ders veren yazar.
  • üzgün yazar. üzülmesin, hayat yaşamaya değer.
  • mayıs sonu ya da haziran'ın 20sine kadar doğanlarla sorunu olan kişi sanırım. bu demektir ki aşağı yukarı 600.000 milyon insan. astrolog falan herhal.
  • astrolog(!) falan olmayan, burçlar hakkındaki gözlemlerini entry haline getirerek ara sıra ifade eden yazar.
  • duzgun konusarak bile sinirlendirilebilen bir arkadas. hele basak burcu denirse kendinden geciyor. *
    (bkz: beynimden vurulmuşa dönmüştüm)

bu sinirini uzak dogu sporlarinda falan kullansa, kiz erkek dinlemez yigar gen$ler benden soylemesi.

bu yonuyle biraz da kendi gencligimi goruyorum kendisinde. arada laf anlatmaya calisiyorum ama pek dinledigi yok. *
  • (bkz: #38880686)

bir insanın size yapışmasını istiyorsanız bu yazara mesaj atın. dediklerinizi hiçbir şekilde anlamadığı gibi sizi söylediği şeyleri anlamamakla suçlayacak, size hakaret edecek, lümpen bir üslup ile ad hominem cevaplar verecek.

mesela türk erkeğinin avrupalılar gibi medeni olmadığı, bu yüzden avrupalılar ile kıyaslanamayacağı, türk erkeğinin bildiğin arap erkeği olduğu, ikisinin arasında hiçbir davranışsal fark olmadığını söyledi. bu cümlenin ırkçı olduğunu söylediğimde ise savunma olarak sosyalist enternasyonal olduğuna dair bir şeyler söyledi. hatta ırkçılık eleştirimi anlaşılmadığı gibi sanki "nasıl olur da türk arap eşittir dersin, türkler araplardan üstün" demişim gibi bir hava estirildi ve bir anda ırkçı olarak adlandırılmaya başladım.

siz bu cümlenin neden "genellemeci, oryantalist, modernist" bir zihniyetin ürünü olduğunu anlatmaya çalışacaksınız... sonra bu söylediği savunmanın "benim gay/kürt/alevi arkadaşlarım var" basitliğinde olduğunu söyleyeceksiniz... "chp de sosyalist enternasyonal, işçi partisi de sosyalist" örnekleriyle bu işlerin lafla değil davranışlarla ilgili olduğunu açıklamaya çalışacaksını filan ama nafile... bu böyle belki de hiç okumadan verilen lümpen, hakaret dolu cevaplar ile sürüp gidecek.

en son hakaret içermeyen bir mesaj yazıp, gelen mesajlarını okumayacağını, kendisine hakaret etmesinden ve tavrından rahatsız olduğunuzu, bu kadar çok şey anlatması gereken birisine gereğinden fazla vakit ayırdığınızı söyleyeceksiniz. o ise mesaj atmaya devam edecek...

yukarıda söylediğim cümleleri de dorğu bir şekilde alıntılamak için girdiğinde attığı son mesajı gördüm.

sonuç olarak pipi beyinli bir yaratık, en hakikisinden bir gerizekalı ve benim yerimde olunsam intihar edilecek bir aptal oldum. (iletişim gizliliği ilkesi sana diyorum gelinim sen anla.)

hayır ortada "benden ırkçı olursa x'ten de y olur"dan öte bir argümantasyon olsa okuyayım aydınlanayım da... koca bir sıfır. oysa neyi neden söylediğimi tek tek maddeler halinde yazmışım karşımdaki insana.

işte umurunda olmayan bu mesajdan sonra nick altımda bana sataşma ihtiyacı hissetmiş. hayır anlamıyorum illa engellemem mi lazım bir insanın beni rahatsız etmesini engellemek için ya da hakaret davası mı açmam gerekiyor ki ikisi de hiç huyum değil. böyle şeyleri yapmam. ama ilk defa ekşi sözlük'te bir yazar beni bu şekilde rahatsız ediyor.

komik.

eskiden ekşi sözlük'te birisi ile özelden bir konuyu konuşmaya başladığında, bir eleştiri getirdiğinde karşındaki insan seni okur, cevap verirdi. doğru düzgün tartışırdın. artık ceşme başı kavgalarına dönüşüyor her şey. ama sanırım sorun ve hata bende ki günlük hayatta "allah'ım bu ne saçmalıyor. şundan uzaklaşayım" diyeceğim insanlara uzun uzun laf anlatmaya kalkıyorum. son dönemde iyice arttı bunların da sayısı. belki de beni bir kafa izni paklar ya da kimseyi okumadan, diyeceğimi diyip çıkıp gidicem sözlükten.

son bir entry daha gireyim.

öncelikle pedofili ile ilgili görüş ve düşüncelerim buradadır: #38562672 ve #38564661

ikinci olarak kendisi "norveç'te lisede çekilmiş fotoğraf" başlığına

"şaka maka fotoğraftaki kız çocukları henüz lise öğrencisidir. memlekette liselilere siki kalkan ne çok sübyancı olduğunu bize göstermiştir. ilerde evlenirsem -ki sanmıyorum- ve çocuk yaparsam -ki hiç sanmıyorum- ve kızım olursa kızımı (hatta oğlumu bile) bu sübyancı kaynayan ülkede büyütmeyeceğim, eminim. malum, çocuk gelinler, tecavüz ve taciz vakaları filan çok yaygın bu ülkede. türk erkeği bu, her türlü sapıklık beklenir. çocuğumu türklerin arasında büyütürsem kesin tacize / tecavüze uğrayacak demek ki. iyi oldu bu yorumları okuduğum, ilerde çocuğumu sapıklardan koruyabilmek için başka ülkeye gitmem gerektiğini öğrenmiş oldum."

diye bir entry girmiştir.

ben de ona özel mesaj yoluyla çoğu avrupa'da cinsel ilişkiye girebilme yaşının türkiye'dekinden aşağıda olduğunu ve "gelişmiş" olarak adlandırdığımız ülkelerde çocuk tacizi, kadın tacizi ve kadına yönelik şiddet oranlarının çok yüksek olduğunu anlatmaya çalıştım. bu tartışmam sırasında "yargı sistemi daha gelişmiş olduğu için ve kadın hareketleri daha çok hak kazandığı için elbette türkiye'ki kadınlarla konuşlları aynı olmayacaktır"ı sonuna kadar da kabul ettim.

bu çabam "kendisi gelip diğer ülkelerde pedofilliğin kabul edilebilirliğiyle ilgili belgeler sunmaya başlayınca ısrarla pedofilliğin berbatlığından dem vurmaya devam ettim ve sarı pipili ergen buna devam etti." olarak algılanmış. algı bu kadar işte aslında. daha neyi anlatayım?

sonrasında da tartışmatürk erkeğinin avrupalılar gibi medeni olmadığı, bu yüzden avrupalılar ile kıyaslanamayacağı, türk erkeğinin bildiğin arap erkeği olduğu, ikisinin arasında hiçbir davranışsal fark olmadığını söyledi.

daha önce bir entryimde bu cümle ile ilgili düşünceme değindim zaten. tartışmanın neden ad hominem olduğunu ve lümpen bir üslupta gerçekleştiğini herkes anlamıştır sanırım.

isteyen istediğini düşünebilir elbette, isteyen istediği yere istediği entry de girebilir. tacizden bahsedilen bir tartışmada karşısındakini taciz edecek şekilde yakasına yapışmak ve hakaret etmek ise sadece komiktir.