• son not: ugur ne yazik ki vefat etti arkadaslar. mekani cennet olsun.

15 agustos 2019 guncellemesi(son gun):

yardim kampanyasinin bu asamasindan sonra ben cekiliyorum arkadaslar. bundan sonrasi icin iletisime gecmek ve yardim etmek isteyenler icin aynur hanimin telefon numarasini altta birakacagim.
    bizler en azindan iki kur ucretini bu sayede dostumuz icin cikartmis olduk. bir hastane ve bir doktor yardimci olabilegini soyledi. ozellikle saglik bakanliginda tanidigi olanlar anneyi arasin dostlar.

maddi manevi yardimci olan herkesin yuregine saglik.
    ------------------------------------not son---------------------------------------------------------

merhaba eksisozluk

ugur kardesimiz

arkadaslar ben yurtdisinda oldugum anne ile iletisimim biraz surdu ve geri donusum de bundan dolayi biraz uzun oldu (isteyen bundan sonra direk kendisi araci olabilir). turkiye'den kimse el atmayinca son olarak yine olaya ben el attim.

anneyle uzun goruntulu konusmalar yaptik. ugur kardesimizi gordum,eksisozlukten geldigimi soyledim. bir cok arkadasinin ona yardimci olmak istedigini, umudunu kesmemesini soyledim.agladi.

belki eksisozlukteki gunleri , belki de yanliz olmama hissi. ıcin icin agladi ayni videodaki gibi. ne desem bos. dusunun elleriniz kollariniz kafaniz, yani gozunuz haric,her yeriniz 24 saat bagli. ayni yatak,ayni koltuk, bazen analog bir saatin saniye sesleri. sonsuzluk gibi, saatlerce. ciglik atmak isterseniz, sessizlik...

ne kadar seyi degististirebiliriz bilmiyorum. ilk hedef kok hucre tedavisi kurlerine baslamasi icin destek olunmasi. ortalama 25-30 000 arasi tedavinin baslangici icin gerekli olan meblag. toplam 10 kur ongoruluyor. yani sanirim islemin tamami 40-50 000 dolar arasina tekabul ediyor. ne kadar yardimci olabiliriz bilmiyorum, ama soyle dusunuyorum: ne olursa,ne kadar olabilirse. dolandirici bir kiza bile 50 000 dolar toplandi bu sozlukte. neden olmasin.

sizlerden bir cok mesaj geldi bu gune kadar. eksisozlugun toplumun bir cok kesiminden daha duyarli ve iyi kalpli oldugunu dusunmusumdur (genel olarak). bosa cikarmadiniz sagolun. anneden selam getirdim.

ıban'i hemen asagida paylasiyorum. ılk yardimi ben atacagim. sizlerle de belirli bir araliklarla anneden hesap durumunu isteyip paylasmayi dusunuyorum.

ısterseniz aranizdan temsilci secin siz devam edin surece, ya da nasil isterseniz.

yeter ki elimizden geleni yapmis olalim.

yardim etmek isteyenler icin anne aynur pamuk tel no: +90 536 855 74 73
    "

olay videosu: video
    --------------------------------------------------------------------------

önemli guncelleme: @ooioo mahlaslı arkadaşımıza bilgiler için teşekkür ederiz.
    annenin telefon numarasını yazmamı tavsiye edenler oldu. belki başka şekilde yardım eden olabilir (valilikteki süreci hızlandırmak vs.) diye paylaşıyorum tekrardan: (anne aynur pamuk telefonu : 0536 855 74 73)

"valilik izinli yardım kampanyası başlaması için önce tedavinin başlaması gerekiyormuş. tedaviye sağlık bakanligi onayi ile baslanacakmis ve dosya sağlık bakanlığında bekliyormuş. sanırım sıraya alınmış, sebebini bilmiyorum, bütçe yetersizliğinden olabilir.

yani şu anda yapabileceğimiz bir an önce tedaviye onay verilmesi için gündem oluşturmak. daha sonra bağış kampanyası baslatilinca maddi olarak destek olmak"
    son durum budur.

düzeltme 2: doğal seleksiyon diyen kalpsizler, doğal seleksiyonu gerçekten uygulasaydık, çoğumuz 20'lerinde ya hastalıktan ya da yırtıcı hayvanlar tarafından öldürülmüştük. hasta olunca ilaç kullanan avarelerin doğal seleksiyondan bahsetmesi soytarılık. net.
    -----------------------------------------------------------------------------------
    arkadaşlar, biliyorum ki burada bu işi çok iyi yapan, bir çok kişiye yardım eli uzatılmasında katkıda bulunanlar var. bir arkadaşımız yardım organizasyonu oluştursun, eksi sozluk olarak şu çocuğa yardım eli uzatalım.

o kadar içim yandı, çocuğun göz yaşlarına öyle üzüldüm ki. eminim her gün o lanet dakikaları tekrar tekrar yaşıyor ve o suya atlamadığını,koşup eğlendiğini ve tüm bunların bir kabus olduğunu ve bir gün uyanacağını, bunların başına gelemeyeceğini düşünüyordur. tam 7 yıllık bir kabus.

hangimiz birbirimizi bu şekilde gaza getirip aptalca şeyler yapmadık ki bu yaşlarda. ancak bu sonuç çok ağır olmuş be sözlük!

daha önce başlık açıldıysa affola, link atın oraya yönlendireyim. yoksa başlığı yukarıda tutun dostlar.

yardım için, daha önce bu tür konularda deneyimli arkadaşlar organizasyonu kuralarsa buradan iletişim adreslerini vs. paylaşırız.
  • sabah sabah tüm sinir sistemini çökerten çocuk. orada gevrek gevrek gülen gerizekalı kıza muhtemelen şirin gözükmek için girilen aptal saptal bir iddianın sonucunu 7 senedir çektiği eziyet olarak kazanmıştır.

delikanlının gözyaşlarına ayrı içim yandı, o anneciğin gözyaşlarına ayrı.

umarım bir hayırsever duyar sesini de en kısa sürede sağlığına kavuşur. en azından "anne" diyebilir.
  • saçma bir iddia yüzünden sönen gencecik bir hayat. yazık çok yazık.
  • fener ol kampanyası ile yakından uzaktan alakası olmayan olay.

kardeşimize çok üzüldüm. son bir gazla atladı ve zaten saniyeler sonra da büyük ihtimal olay gerçekleşti. bu dünyadaki en önemli şey kendinizsiniz. arkadaş seçimi de ne kadar önemliymiş gördünüz mü? orada azcık düşünebilen biri olsa kardeşimiz hala sağlıklı bir birey olabilirdi.

en tez vakitte iyileşmesi ümidiyle.
  • bazı aşağılık şahsiyetler doğal seleksiyon yazıyor hala. umarım sizin çocuklarınız ileride "doğal seleksiyona" uğramazlar. keza onlar çocuk. adı üstünde.
  • önce "nedir ne değildir?" diye videosunu izlediğim genç. yalan yok "belki doğal seleksiyondur" beklentisi ile açtım videoyu ama değil be arkadaş?

hangimiz ergen iken bu tür küçük meydan okumalar yapmadık ki? bu çocuğun şanssızlığı felç olması. hayatımda ilk kez denizde su ustunde yüzerken felc olan insan görüyorum. vurgun falan yemiş sandım ama dalma malma yok.

umarım sağlığına kavuşur genç kardeşimiz. duacisiyim.
  • ulan yazsanıza felç olmasının sebebini. boş boş video izlettiriyorsunuz insana. yüzmeye suya girmiş, hipotermi geçirdiği için felç olmuş. kendisinin ve arkadaş çevresinin mallığının kurbanı. geçmiş olsun kardeşim. "giremiyolar yeaa" diye gazlayan kızı rüyalarında falan sikersin artık.
  • (bkz: hipotermi) nedeniyle tıkanan (ekleme: şok geciren) ve muhtemelen beyne bir süre oksijen gitmemesi nedeniyle felc kalan genc kardeşimizin başına gelen üzücü olay. kök hucre tedavisi için umut varmış, donör bulunmuş, sadece gerekli parasal yardımın toplanması gerekiyor.

iq'su 180'nin üzerinde muhteşem zeki bir çocukluk geçiren kusursuz ekşiciler doğal seleksiyon yazmaya devam edebilirler.

kınadıgını yaşamadan ölmezmiş insan.
  • hesap açılsın. valilik kararı ile kampanya düzenlensin.

bu arada aklınıza devlet değil ak parti değil ahbap geliyorsa haluk levent geliyorsa artık bir şeyleri düşünmenizin zamanı gelmiştir.

uyan!!!!!!!!!!!!!!!
  • çocuk derken 22 yaşında birinin verdiği karar. allah yardımcın olsun, inşallah eski günlerine dönersin dostum ama böyle birşey de yapılmaz ya. yazık değil mi geleceğine. şu kızları niye bu kadar takıyorsunuz anlamıyorum.

edit: olay 2013 yılında yaşanmış sanırım o zamanlar 16 yaşındaymış. gençlik zamanları büyük bir hata yapmış. gereken destek verilmeli, sanırım kök hücre tedavisi ile sonuç alma şansı varmış.
hesabın var mı? giriş yap