• 11:14 12.08.2019 tarihi itibariyle guncelleme:

oncelikle son durum:

arkadaslar sizlere haberlerim var.

oncelikle arkadasimiza maddi yada manevi yardim eden tum iyi yurekli, temiz kalpli insanlarin bayramini kutlamak istiyorum. bu dunya iyi bir yer olacaksa sizlerle olacak. ıyi ki varsiniz.

bildiginiz gibi surec bir kac ay once videoyu eksisozluk'de paylasmamla basladi. yuregimi burkan bu haberi sizlerle de paylasmak,aramizda yardimci olabilecek biri varsa, bulmakdi amacim. ılk entry'i attigim vakit, bana pm atanlar ve basligi takip edenler de bilir ki orada ,mumkunse istanbul'dan yardim kampanyasi baslatacak, aile ve ugur ile fiziksel kontak kurabilecek bir arkadas bulmak icin cok ugrastim. uzun beklemelerin ve arayislarin sonucunda ne yazik ki bu sorumlulugu paylasacak bir arkadasimizi bulamadim. bir kac aylik beklemenin sonucunda da yine mecburen ben baslatmak zorunda kaldim. benim yaptigim, sizlerden farkli olarak sadece anneye soru sormak ve buraya yazmaktan baska bir sey degildi.

bu surecte tahmin etmedigim kadar da yiprandim. cogunlugunuz iyi niyetli, temiz kalpli insanlar olsa da bir grup, empati yeteneginden yoksun sozluk uyesinin sozlu tacizine ugradim. laf atmaktan baska hic bir sey yapmayan bu arkadaslar, "buyurun telefon numarasi, adresler basindan beri orada, aylarca bekledim ben.ben cekileyim bundan sonrasina siz devam edin", dedigimde tahmin edebileceginiz gibi kactilar, gormezden geldiler. bu insanlarin sadece beni degil o insanlari bile taciz ettigine sahit olmak kendime yapilandan daha da sasirtti daha da utandirdi beni. bir insan hangi motivasyonla boyle bir durumda olan insanlara dahi hakaret edebilir, uzmek icin elinden geleni yapabilirdi? bilemiyorum.

ısrarla "dogal seleksiyon" mesajlariyla mesaj kutumu dolduranlar, bu dunya sadece bizim mi? dogal secilim bir gun cocugunuza,ailenize denk gelirse, yine bu cumlelerinizi soyleyebilir misiniz? kalpsizsiniz, sevgisizsiniz. sizlere kizamiyorum cunku buyuk ihtimal sevginin olmadigi bir ailede yetistirildiriniz. caniniz sagolsun.

bunlari soylemek istedim, cunku surada araci olmaktan baska hic bir sey yapmadigim bu surecte bu insanlara da soyleyecek bir kac lafim olmaliydi.

arkadaslar gordugunuz gibi cokta yuksek olmayan bir meblag toplandi. sahsim adina sozlukte gecmiste, daha az magduruyet iceren konularda toplanan yardimlara gore bekledigimin altinda kaldi. yine de surec icin cok cok yardimci olacagini en azindan tedavi baslangicini saglayacagi icin resmi yardimlar icin kapi aralayacagini dusunuyorum. tekrardan hepimizin emegine,yuregine saglik.

bunun disinda bir ilac firmasinda gorevli bir arkadasimizdan bakanlikla iletisim ile ilgili, ankara'daki bir hastaneden de ilk iki kur icin yardimla ilgili bazi haberler aldi ailemiz,sozlugumuz sayesinde.

eger bu kisi ve kurumlar gercekten yardim eder de firma ve kendilerinin isimlerini buraya yazmami isterlerse seve seve yazmaya hazirim. ıster reklam olsun ister olmasin. sonuna kadar hakederler.

son olarak yardim etmek isteyenler icin ıban'i cuma gunune kadar baslikta tutup, sonra kaldiracagim. telefon numarasi ise orada kalacak isteyenler anne ve ugurla istedikleri zaman iletisim kurup yardimci olabilsinler. ozellikle bakanliktan tanidigi olanlar muhakkak aile ile iletisime gecsin lutfen.

tekrardan herkese iyi bayramlar. ıyi ki varsiniz.

evrimin kayip halkasi
  • sadece uplayıp sol frame taşıyarak bile yardımda bulunabilirsiniz arkadaşlar. desteği esirgemeyelim genç arkadaşımız için.
  • lutfen sizlerde entrylerinizi esirgemeyin ki bir kac kisi daha basligi gorebilsin arkadaslar.
  • başlığı twitterdan da yaymalıyız sadece ekşi sözlükle sınırlı kalmamalı.
  • twitter hesabi olanlar twitter uzerinden bir baglanti acip bizlerle de paylasirsa, bizlerde destek olabiliriz.
  • uppp

doğrudan olmasa da istanbulda kardeşimize yardım işleriyle ilgilenecek arkadaşımıza veya evrimin kayıp halkası arkadaşımıza eylülden itibaren destek olabilirim

gönül istanbuldan doğrudan işlemlerde yardımcı olmak istese de yoğunluktan dolayı ilgisiz bırakmaktan korkuyorum

edit:imla
  • iki gündür yazan olmaması düşündürücü... haydi son bir gayret!!!
  • eğer bir umut var ise ha gayret bunu türkiyeni,n gündemi bile yapabiliriz aslında. diğer aynı durumda olanlar için de bir umudun ışığını yakabilir bu. o paralar aileye ulaşsın yeter ki...
  • allah şifa versin üzüldüm kardeşimize.
  • bugün son gün, bankalar da açılmışken, karşılıksız yardım etmenin duygusal zenginliğini yaşayalım. umarım sağlığına kavuşur, tedavi cevap vermese dahi yardım etmek insanlık borcumuzdur. bütün güzel enerjilerimizi, dualarımızı gönderelim, kardeşimize ve annesine güç olsun.

haydar dümen sayfasından hallice bir duruma gelen sözlükte böyle yardım kampanyalarına destek olurken, saçma sapan takıntı ve mutsuzlukları bir kenara bırakmaya çalışalım, egomuza teslim olmayalım arkadaşlar. hayat böyle maalesef, bir anlık dikkatsizlik/düşüncesizlik hayatımıza mal olabilir. benim başıma gelmez demeyin, allah kimseyi çaresizlikle sınamasın.

başlığı açıp uğraşan arkadaşımıza sonsuz teşekkürler. iyilik ve iyi insanlar hayatından eksik olmasın...
hesabın var mı? giriş yap