şükela:  tümü | bugün
 • edit: barınağa giden bir hayvanseverden video aldık, barınak tamamen yenilenmiş, iyi durumda. herkese destekleri için teşekkür ederiz.
  video
  ****

  giresun belediyesi barınak gerçekleri

  yukarıdaki sayfada yaklaşık bir yıldır duyurulmaya çalışılan, sayfa sahibinin bize anlattığına göre işin polise kadar gitmesine rağmen çözüme ulaşmamış bir iddia söz konusu.

  gönüllülerin anlattıkları iddialara göre geçtiğimiz yıl 3 temmuz günü iki avukat ve polis ekipleriyle barınağa girilmiş ve tutanak tutulmuş. tutanaklarla birlikte barınağın içler acısı durumu, köpeklerin bakımsız ve hastalıklı halleri gereken yerlere şikayet olarak sunulmuş. bir süre sonra şikayetler sonuç vermiş, barınak görevlileri görevden alınmış, başa gönüllüler geçmiş ve durum biraz olsun düzelmiş. fakat 78 gün sonra, bir şekilde görevliler yeniden başa gelmiş ve gönüllüler atılmış.

  ardından barınak bakımdan geçmiş, yenilenmiş(barınak görevlilerinin demesi bu. sayfa sahibinin iddiasına göre barınak dıştan böyle görünüyor içeride hâlâ aynı oyunlar dönüyor. gelen sakat ve hasta hayvanlar bakılmak yerine öldürülüp çöpe atılıyor.) fakat bu olayların olmasına sebebiyet veren görevli ekip hala orada çalışıyor, herhangi bir şekilde sebep oldukları ölümler ve hastalıklardan da sorumlu tutulmamış, ceza almamışlar. yine iddialara göre hayvanseverler barınağa alınmıyor, olayı dışardan takip edip seslerini duyurmaya çalışıyorlar ve şu an içerisi ne halde, aynı görevliler yine aynı şekilde mi muamele ediyor belli değil. sayfa sahibi bize dernek kurmaya hazırlandığını elinde önemli bilgilerin olduğunu söyledi.

  tüm bunları iddia olarak sunmamız, durumun gerçekliğini sürdürüp sürdürmediğinden emin olamamamız. bu, bizim internet üzerinde rastgeldiğimiz, bu yüzden bize göre 'iddia' olan bir konu. kimseyi haksız yere suçlamak istemeyiz.

  elimizden ne geleceğini bilemedik, fakat eğer iddia doğruysa diye o masum canların acı çekmesine de gönlümüz el vermedi. sayfadaki görüntülere bakarsanız, görecekleriniz en kalpsiz insanın bile yüreğini sızlatır türden.
  ekşi sözlük sayesinde, konunun ne yapacağını bilen birilerine ulaşacağına ve gerçeklerin ortaya çıkacağına inanıyoruz.
 • acilen yetkilerin ulaşıp sorunu çözmesi gereken durum.
 • hayvanlardan nefret eden bir insan neden barınakta çalışır? bir insan hayvanlardan neden nefret eder? ve türkiye'de hayat neden bu kadar ucuz? başka sorum yok.
 • up up up..?

  ne up'ı amk ne up'ı???

  sözlüğün tek yapabildiği şey up yazmak bence gördüğüm kadarıyla.

  iki bacağının üzerinde sürünmeye çalışan o zavallı canlıya up lazım çünkü.
 • "şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." william ralph ınge.

  umarım birileri farkına varır bu masum yaratıkların.