şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hakkında biraz bilgi istediğim ancak bulamadığım komutanlık. ulan sözlük kurudu be. kimse mi yapmadı burda askerlik? vaay dedim arkadaş bir insan bu kadar mı yalnız olur.
 • askerliğimdeki üçüncü günümde ilk entry' mi girdiğim komutanlıktır. varın rahatlığını bu entry' yi yazabilmemden düşünün. yemekler güzel, hijyen güzel, disiplin yok. biraz tatil köyü, biraz açık hapishane gibi. tek sorununuz zamanın geçmemesi olacak.
 • biraz sonra telefon edip nöbetçi subaya; pazartesi de jandarma komutanı'na komutanlık hakkında girilen entryleri bire bin katarak anlatacağım ve internete girmeyi bırakın izinsiz tuvalete gitmeyi yasaklatacağım.

  (bkz: yaşasın kötülük)
 • kısa dönem olarak askerliğimi yaptığım alay komutanlığıdır. giresun merkez de deniz kenarında olup sırtını da dağlara doğru, fındık bahçelerine yaslamıştır. hem jandarma bölge komutanlığı hem de il jandarma alaj komutanlığı aynı yerleşkededir. genel olarak rahattır. yemekleri çok güzeldir, kantini de bir çok ihtiyaca cevap verir. (büyük alışverişler çarşı iznin de halledilir) devrecilik yoktur, uzun dönem askerlerle kısa dönemler çoğunlukla sorunsuz geçinirler. acemi eğitiminden sonra alay da kalanlar rahat ederler, ilçelere gönderilenler de gittikleri yere göre genelde rahattırlar.

  not : alay ictima esnasına martıların askerlere güldüğü rivayet edilir.
 • kısa dönem askerlik yapmak için gayet iyi bir yer, eğer dağıtıma gelirseniz buraya kalmaya çalışın.komutan sayısının fazla oluşu nedeni ile gözünüz korksa bile ilk an emin olun bir çok düzgün adam olduğunu göreceksiniz ama her yerde olduğu gibi sıkıntılı tipler olacaktır.

  uzun dönemde pırlanta adamlar olmakla beraber, henüz hayatı anlamamış ve adapte olamamış dallamalar tabi ki var.yemekleri güzeldir, biraz palazlanınca dışarıya da sipariş geçmeniz mümkün ama bunun için saygı kuralları çerçevesinde davranmalısınız.

  gelecek yeni arkadaşlara tek cümlem ''rahat olun, göründüğü kadar garip değil''
 • haksızlığın ve adaletsizliğin hiç eksik olmadığı yer. buradaki komutanlar fetö'nün, pkk'nın kırk yıl uğraşsa başaramayacağı şeyi başarma derdindeler. gencecik çocukların davul zurnayla gelip, küfrederek gittikleri bir yerdir çünkü burası. çok doluyum ama az kaldı. çok yakın bir zamanda edit geçip detaylıca anlatacağım herşeyi. yazacaklarım ayrıca bedelli askerlik için geçerli sebep arayanları da fazlasıyla tatmin edecek.