şükela:  tümü | bugün
 • buradan kaçan afacan öğrencilere , uğur sineması'nın vizyon filmlerini öneririm.
 • okula kazık çakmış hocaları barındıran lise. 35-40 yıllık hocaların öğrencileri yine aynı okula öğretmen olarak gelir. bu bir kaç istisna dışında güzel bir eğitimci kadrosu vardır, öğrenciler genelde alakasız tiplerdir. öğrencilerin alakalı olanları lisenin yan binasında bulunan süper liseden çıkar, ana binaya da bir kaç tane süper lise sınıfı sokuşturulmuştur ana binadan da sağlam öğrenci çıkmadı demesinler diye.

  eğlencenin dolu dolu yaşandığı bir yerdir ki buradan mezun olan arkadaşların geriye baktıklarında gördükleri çok hatıraları vardır, diğer arkadaşlara göre daha çok şey hatırlarlar.hayat hatırlananlar kadar uzundur dersek bu lisede okuyan çocuklar diğer çocuklara göre daha fazla yaşamış da demektir. erkek öğrenciler epey bir dayak yemiştir. lisenin misyonu ve vizyonu arasında köteleye köteleye(köteleme aracı pvc cam kenarlarından çıkarılmış uzun çubuklar, vurduğu yeri yakıyor) öğrenci mezun etmek de vardır.

  zamansız yere bir rütbelinin odasına çağırıldığın an anlaki dayak yiyeceksin, çözüm bir kaç gün okula gelmeyerek hocanın olayı unutmasını sağlamak. koridorda gezdiğim için dayak yediğimi bilirim. hiç bir yerimde gül bitmedi.
 • son yıllarda öğrenci kalitesinin iyice düştügü hocalar tarafından söylenen okul. bunun sebebi pek çok anadolu lisesinin açılması ve iyi öğrencilerin bu okullara kaymasıymış. denize nazır, güzel manzaralı ve ergenlik içindeki gençlerin sık sık aşık olup hayallenebileceği bir atmosfere sahiptir.
 • ana bina denilen binanın (normal lise öğrencilerinin koğuş alanı) önünde istiklal marşı 'mız okunurken yukardan atılan kedinin 4 ayak üzerine düşüp kaçıp gitmesini hayretli gözlerle izlediğim ,

  uykumun açılmasına, sabahın köründe merdivenlerinden çıkarken ana binanın en üst katından her sınıfta bulunması muhtemel gözlüklü elemanın ayaklarından tutulup sarkıtılması neden olan ,

  aynı okulda babamın da öğretmenlik yapmasıyla yata yata okuduğum ,

  lisedir kendileri...
 • karadeniz'in incisi giresun'un lisesi.

  "şan verecek dünyaya her bir tanesi
  karadenizin incisi giresun lisesi" diye bir marşı mevcuttur.izcileri söyler bol bol.
 • cuma akşamları son zilin çalmasıyla ek binadaki -istiklal marşı ile vakit kaybetmek istemeyen- bütün öğrencilerin pencereden aktığı okul (pencere yerden 3-4 m yüksektedir). bu anlar fotograflanıp saklanabilir. ayrıca okul öğrencileri tutabilecek bir konumda da değildir (sevişme mekanı özgürlük yoluna yakın, kale surlarına mağaralarına yakın, gazi caddesine yakın, sahile yakın, eskiden 2 film birden sineması da yakınlardaydı).
 • üniversitede geçen 3 yılın sonunda öğrenilen; adam satma, arkasından konuşma, not yüzünden bir birine darılma gibi saçma sapan olayların ardınan, orda geçirdiğim günlerin değerini bir kez daha anladığım, eğitimin yanında aslında aşkı, dostluğu, kardeşliği, seni zor duruma sokan her hangi bir şeye karşı başkaldırıyı yani aslında hayatın kendisini öğrendiğim, hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim okul, okulum.
 • "hayat hatırlananlar kadar uzundur" ;)