şükela:  tümü | bugün soru sor
 • giresunda haksız yere açığa alınan doktor hanim görevine iade edilmiş olup, adalet tescillenmiştir.

  haber linki
  haber linki 2
 • iki tane iş bilmez polis yüzünden açığa alınan doktorun görevine dönmesidir.
 • doktorun suçu var mı yok mu bilmem ama olan ölene olmuş, ateş düştüğü yeri yakmıştır.
 • kendi koyduğu kuralları uygulayan doktorunu açığa alan bakanlığın milletin gazı geçtikten sonra tekrar doktoru göreve almasıdır. ne acıdır ki popülizmin yasalardan kanunlardan güçlü olduğu bir kere daha kanıtlanmıştır. doktor hanıma tekrar geçmiş olsun.
 • geç de olsa adalet yerini buldu.bu süreçte kim bilir nelere maruz kaldı neler duydu.umarım bir daha ne o ne de diğer meslektaşlarımız böyle bir şey yaşamaz.
 • doktor hanıma geçmiş olsun, toplumun gazı alındıktan sonra geri döndürüldü işte, umarım bir tatile çıkmıştır kafasını dağıtmıştır değerli hocam.
  tanım:doğru olan şeyin gerçekleşmesidir.
 • haklı bulduğum iade, doktor beyaz kod denilen uygulamayı 80 yaşındaki amcaya biber gazı sıkılsın kelepçe takılsın diye kullanmadı.
 • soruşturma açılır, savunma verilir, uyarı alınır, açığa alınır, iade-i itibar yapılır; bunlar insanla ve insanın yüzleştiği kritik durumlarla uğraşanların başına gelebilecek mesleğin cilveleri. esas problem yönetici ve halk davranışlarında.
  önce halk için konuşalım: lafa gelince herkes hukuk devleti ister. kuralların herkese eşit uygulanmasını ister, lenin'in "tek ayrıcalıklı sınıf çocuklardır." söylemini ikide bir paylaşır ama yönetmelikler herkese eşit uygulandığında ortalığı ayağa kaldırır, görevini yapanı günah keçisi ilan eder. "nein ist nein" sözünün sahibi almanlarla "adamına göre muamele" diyen bizim aramızdaki fark da ortada.
  yönetenler açısındansa: günlük hayatta neredeyse her gün attığım bir azar var: "bir iş yaparken iki hamle sonrasını hesaplamaktan acizsiniz." maalesef yönetenlerimiz de öyle. bir kural koyarlarken bu ne getirir, sonucu ne olur diye düşünmekten acizler. tamamen "kervan yolda düzülür" mantığındalar ve bu sebeple her konuda kötüyüz.
  diplomasına el konulan (bu arada diploma eğitim hayatını başarı ile bitirdiğinin göstergesidir. "benim için çalışmazsan sana diplomanı vermem" demek zorbalıktır. her mezun o işi yapmak zorunda değildir. isterse diplomayı duvara asar ve bir daha da tıbbın t'sini bile konuşmaz.) genç bir hekim de vasıfsız yöneticiler ve eğitimsiz bir halk elinde bu şekilde mağdur edilir.
 • usulsüzlük yapmadığı için doktorun görevden alınması zaten yanlış bir karardı. halkın gazının alındığına karar veren yönetim tarafından hekim görevine iade edilmiştir.

  peki ya katharina blum'un çiğnenen onuru ne olacak? eğitimsiz, cahil, şuursuz insanların doktoru gözüne kestirmesi ne olacak?
 • hayat ne tuhaf.
  vapurlar falan...