• gırgır ali, ünlü bir şarkıcı olan hülya koçyiğit'i kaçırmış, otomobille ilerliyorlar.

hk: çok şakacısınız.

ca: (otomobili kullanırken nasıl çıkartıyorsa bir tane gırgır dergisi çıkartıyor) hayır, şakacı değilim, gırgır'cıyım. gırgır ali... (köpeği işaret ederek devam ediyor) o da çarşaf, çarşaf dergisi okur...

hk: (bu dumur verici açıklamanın ardından kendisini otomobilden aşağı atar herhalde düşündüğüm anda hk da katılım gösteriyor) o zaman ben de fırt'çıyım...

allahım, güzel allahım!
  • yeşilçamda cüneyt arkının en güzel karakterlerindendir.
    aynı filmde* erol taş'ınki de öyle. bir insan kötülük ancak bu kadar yakışır.
  • kaçırdığı hülya koçyiğit'in santimine bin lira almasıyla aklıma yer etmiş karakter. hülya koçyiğit'in pişirirken içine biber ve tuz bastığı yumurtaya "mm biraz tuzsuz olmuş." diyerek daha da tuz atması dışında bir falsosu yoktur, o ucuz espriyi de yapmasa on numara insandır. bana "ya kofilin niye yaptın oldu mu şimdi?" diyenlere en umursamaz tavrımla gırgırına diyebilme yetisi kazandırmıştır, kendime bir de köpek yaptım mı dert tasa nedir bilmem artık; ya da öyle görünürüm.*
  • filmin bir sahnesinde cüneyt abimizle hülya ablamız, fonda leylim ley çalarken bir oynarlar ki oturmakta olan gençlerin ağzı bi karış açık kalır (hey gidi hamburger çocukları).
  • mantara para almaz.
  • aksiyon filmlerinden sikilan cüneyt arkinin , "bir de komedi deneyelim" diyerek yaratmi$ oldugu fantastik karakter.
    "asprinin var mi?,neden dersen birazdan ba$in fena halde agriyacak,kiaaaaaaaa" $eklinde monologlari ile bir fenomendir girgir ali.
  • filmin bir karesinde, gırgır ali rakı eşliğinde, zülfü livaneli den eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dinler. ve şapkasını yere fırlatır. uzun bir of çeker. ve şapkanın içindeki kadın resmi görülür. "ben cezamı çektim. hayatımı kararttım fakat dışardaki eşkıyalar cezalarını çekmediler.."der ve hepimizi hüzne boğar.
  • bugün yaptığım bir bayram ziyareti esnasında açık olan televizyonda bi kanalda denk gelen ve varlığını bana tekrar hatırlatan çok güzel film istasyon'un ana karakteridir.
    filmin müzikleri anında bağlar. alır götürür klişesini söyletir insana. indirecem izleyecem dinleyecem anasını satayım.

--- spoiler ---

ayrıca cüneyt arkın çatışma sahnesinde yaraladığı ve esir aldığı adamı seyirciye acaip bir ters köşeyle öldürür. adam buna beni affet bakışı atar. tam ''hadi yollan onlara söyle beni yakalayamazlar bik bik'' falan diyecek sanırsınız adama, ama o bunun yerine "hainlere ve kalleşlere acımayacaksın" diyip kafasına sıkar herifin.

--- spoiler ---
  • hülya koçyiğit'in art niyetli olarak tuzu - biberi bastığı sahanda yumurtayı hiç istifini bozmadan, tuzu biberi biraz eksik olmuş ama güzel olmuş, eline sağlık diyerek, afiyetle gömen güzel abimiz. çarsaf'ın da can dostu.
  • john wick'ten cok daha once kopeginin intikami icin dunyayi yakan, cuneyt arkin'in en sevdigim karakterlerinden biri. carsaf'in vuruldugu sahnede ici ciz etmeyen insan yoktur.

cuneyt reis komedide de muhtesem yetenekli oldugunu bu karakterle de gostermisti ayni zamanda.
hesabın var mı? giriş yap