şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir netflix serisi. fragman iyi duruyor. hikaye sağlam gibi. japon bir dedektifin londra'da eski bir suçlu olan kardeşini arama meselesi üzerine kurulu bir senaryoya sahip. kadro başarılı. chernobyl'in yapımcıları işin içinde. seyredilebiliritesi yüksek bir iş intibası uyandırıyor.

edit : link
  • gandalf'ın ölümsüz topraklardaki maceralarını anlatan bir netflix dizisi.
    belki de değil...
  • çok hoş ince dokunuşlar barındıran gayet başarılı mafya/polis dizisi.

edit: dizi'yi bitirdim, tempoyu tutturamamışlar. klişeler, saçmalıklar ve dramanın aşırıya kaçması diğer eksileri. ancak, burası spoyler, final bölümünün sonlarına bir bale (?) sahnesi koymuşlar ki hayatımda izlediğim en cringey görüntülerden biriydi. ben bunda oynamayı kabul eden oyuncudan da pek bir şey beklemem açıkçası. büyük rezillik. puanım 4/10.
  • ilk bölümünü izledim. yavaş ilerlemesine rağmen sıkmıyor, taşlar zamanında ve yerinde oturuyor. kasvetli ortamı nedense huzur veriyor.
  • görsellik olarak hayran bırakan bir dizi.
    ve kelly macdonald...
  • netflix türkiye için neden böyle akıcı, oyunculukları ve kurgusu başarılı dizi yapılmıyor dedirten dizidir
  • --- spoiler ---

s01e01: telefondaki adam "haberleri aç" diyor, sonrasını biliyorsunuz: televizyon açılınca diziyi ilgilendiren haber çıkıyor, hem de baştan itibaren, haberin ortası bile değil. böyle şeyler beni hayattan soğutuyor, dizi neymiş.

s0106: japon bir babanın eşcinsel olduğunu açıklayan kızına böyle bir tepki vereceğini sanmıyorum

s0107: polisin aradığı ve silahlı ve son derece tehlikeli diye tarif ettiği katili karakolun önünde nöbet tutmaya gönderdiler. yakalandı.

--- spoiler ---
  • senaryosu ve goruntuler acisindan izledigim en iyi netflix dizilerinden.
  • sürükleyici ve güzel işlenmiş bir dizi.
    --- spoiler ---

son bölümdeki dans sahnesi çok iyiydi.bütün olayları sanatsal bir şekilde seyirciye başarıyla aktardılar.
    --- spoiler ---
  • netflix'te izlediğim en iyi dizilerden.

--- spoiler ---

final bölümünde polisin kızını intihar etmekten kurtarmanın sevinci ancak böyle müthiş bir metaforla anlatılabilirdi. gözlerim doldu vallahi.

--- spoiler ---