• slack komünitesiyle birlikte tadından yenmiyor.

davet istemek için:

http://girisimcimuhabbeti-slackin.herokuapp.com/
  • startuplarla uzaktan yakından ilginiz varsa düzenli olarak dinlemelisiniz bence. ilginiz yoksa yine dinlemelisiniz.

ayrıca slack kanalları ilginç bir şekilde çok aktif. genelde toplulukların slackleri hayalet kasaba görünümünde olurlar. podcastin ötesinde bir girişimci topluluğu olmak yolunda ilerliyorlar.
  • girişimcilikle uzaktan yakından alakası yoktur

2 tane ergen irisinin bir araya gelerek ,yarı türkçe yarı ingilizce konuşarak gündemde olan internet haberlerini yorumlaması
    hele bi tanesi var evladım olsa latex eldivenlerle severim iticiliğin tanımı ,vucüt bulmuş hali

iphone'a geçiş yapma sebeplerimden biri podcast kullanmaktı
    baktım ful fetöcüler sarmış podcasti
    tek içerik giren bunlar vardı benim girdiğim dönemlerde düzenli dinlerdim
    ama alakasız 2 tane genç gündemden haber veriyor

sonra o atarlı ergen irisi çocuk saçmalamaya başladı
    pasif ve usturuplu fakat biraz daha geri planda kalan elemanda yeter lan bende bıktım tarzına geçti

geçen bi daha dinleyeyim dedim birisi işsiz kalmış diğeri sevgilisi terk etmiş falan filan

ama itiraf ediyorum bi ara düzenli dinledim bunları ama webrazzide çıkan haberleri yorumlamak dışında bişeyler yok

girişimcilik başka bişey hatta çok çok farklı bişey
  • girişimci ruhlu en az iki kişinin sohbetinin eninde sonunda gideceği yer. naber nasılsın faslından sonra hemen konu işlere, trendlere geliyor. konuyla alakası olmayanlar, özellikle plaza dişileri, anlamakta güçlük çekebilir. konuya uzak kalmak istemeyenler için 101 niteliğinde videolar, daha sonrasında dergi yazıları, akademik makaleler ve temeli güçlendirmek için de biyografiler güzel olabilir. ayrıca hayal gücü önemlidir, çook önemlidir.
  • (bkz: #63932683) deki elestirileri 10 kasim tarihli episodeda konu etmisler. ben sahsen cok dinlemiyorum. konular meslegimin ve merakimin disinda ama su ulkedeki ortaya hicbir bok koymayanin birsey yapmaya calisani elestirmesinden inanilmaz bikmis vaziyette oldugum icin iki cift laf etmeden gecemeyecegim.

bir ornek vereyim. babamlarin yasadigi apartmanin boyasizliktan disi dokuluyordu.apartmandaki biri bunu is edindi yoneticiyle beraber ugrastilar ettiler zor da olsa para topladilar. sonra boyattilar. peki ne oldu boyanin renginden tutun da kalitesizligine cok para harcandigindan az para harcandigina kadar bir suru elestiri. burasi klasik bir hikaye ama benim gozlemim su oldu. aidat toplarken parayi vermek istemeyenler fazla bulanlar biraz daha para verseydik daha kaliteli olsaydi elestirisini yapmasi. boyanin rengi konusulurken cekimser kalanin rengi begenmemesiydi. yani bosver be kardes. sen birseyler yapmaya calisiyorsun. gordugum kadariyla da akici bir podcast. siktiret bu loserlari.
  • eger lean startup, startup owner's manual, business model generation, rework kitaplarini okuyup techcrunch, venturebeat, recode, verge gibi siteleri duzenli takip ediyorsaniz bu arkadaslari dinlemenizin pek bir anlami yok (ne yazikki zaman kaybi, bir nevi turkce servisi gibiler) ama bunlari yapmiyorsaniz ve hala girisimcilik kavrami ile ilgileniyorsaniz (ki bu super tezat bir durum) en azindan jargon hakkinda fikriniz olmasi icin dinlenebilecek bir podcast
  • otur bi podcast yap desen en uzun bölümü 1 dakika sürecek tiplerin olur olmaz eleştirdiği, ahkam kestiği güzelim içerik. hatta podcast yapmayı itunes'a dosya yüklemek zanneden gaydiri gubbaklar! bir bitmediniz arkadaş. feyz alın feyz.
  • bu haftaki bölümde seküler hicret, daha doğru ifadeyle türkiye'den siktir olup gitmek olgusuna değinmişler: http://www.girisimcimuhabbeti.com/…s-sekuler-hicret

güzel tespitler var. ağızlarını bozmadan bu konu hakkında efendi efendi konuşabilmeleri bile başlı başına bir başarı.
  • 86. bölümde işbankası innovasyon ile çekmişler ve 87. bölümde sponsorluk olsa keşke ama büyük firma olmasın dediler. sponsorluk almak boyundurluğa girmek değil ki, sadece girişimci muhabbetleri beğendikleri için açılışına ve kapanışına xxx sunar tadında bir sponsorluk almanın bölüm içerigine bir bağlayıcılığı siz istemedikçe olmaz.

iş bankası ile şunu da eklemem lazım:
    (bkz: kızdan kanka işten banka olmaz)
  • yakında 100 podcast'e ulaşıp dalya diyecekler
hesabın var mı? giriş yap