şükela:  tümü | bugün
 • girişimci adayı üniversite öğrencilerine burs ve gelişim imkanı tanıyan vakıf
 • girişimcilik vakfı türkiye'de henüz çorak sayılabilecek girişimci ekosistemini zenginleştirmek, potansiyeli yüksek girişimcileri eğitim hayatı süresince girişimciliğe hazırlayıp yetiştirmek amacıyla kuruldu. mütevelli heyetinde kurucusu sina afra'ya ek olarak faruk eczacıbaşı, ali sabancı, ümit boyner, nevzat aydın, burak büyükdemir, orkun tekin, burak divanlıoğlu gibi isimler var. hatta ben de varım.

  http://girisimcilikvakfi.org/
 • etohum kankilerinin bir araya gelip kurdukları vakıf.
  girişimcilik sektörünü bir nevi kartel gibi elinizde mi tutmaya başladınız yoksa gerçekten vatana millete girişimci gençler yetişsin diye mi yapıyorsunuz orası pek belli olmuyor.
 • bence cok ihtiyacımız olan bir vakıf
 • çok yeni olmasına rağmen, bir internet hareketi yaratmayı başarmış olan vakıf. öğrencileri iş hayatına yakın kimselerle bir araya getirip, aylık belli bir meblağ burs vermeyi vaad ediyor.

  ayrıca bizim ssg'de vakfın mütevelli heyetinde yer almakta.

  yıllardır haykırmak istediğim şeyin tam sırası:

  (bkz: sedaaaaaat bağa burs veeeeeeeer)
 • kardeşim başvurdu ve ikinci turda. aslanım benim, 6500 başvuru arasından sıyrılmış
 • muhtemelen okul bitince uğrayacağım yer. girişmeden olmuyor bu işler. bide bunun tekno girişim desteği var ki destekliyorlar cidden.
 • neden yüksek lisans öğrencilerini kabul etmedikleri konusunda hiçbir açıklama yapmayan vakıf. girişimcilik ruhu için çelişkili bir tutum.
 • kendileri hakkında sitelerinde şöyle bir açıklama bulunmaktadır :

  "nisan 2014’te türkiye’nin önde gelen girişimcileri, işadamları ve fikir önderleri tarafından kurulan girişimcilik vakfı, nüfusunun yarıdan fazlası genç olan ülkemizde girişimcilik kültürünün gelişmesi için gençler ile çalışıyor.

  girişimcilik, türk kültürünün ve dolayısıyla eğitim sisteminin bir parçası değil. bugünkü girişimcilere baktığımızda, çoğunun bir şekilde dünya ile bağlantısını kurmuş kişiler olduğunu görüyoruz. ilham veren rol modelleri görmek ve risk almak, girişimcilik için en önemli unsurların başında geliyor.

  bununla birlikte, türkiye’deki mevcut yapı halihazırda girişimci olmaya karar vermiş kişilere yönelik hızlandırma programlarından ve sonrasındaki desteklerden oluşuyor. girişimcilik kültürünü geliştirmek için altyapı oluşturmanız, buna temelden başlamanız gerekir. burada en doğru başlangıç noktası da üniversiteler.

  üniversiteler, girişimcilik için doğru inkübasyon alanlarını oluşturuyor. çünkü gençler, bu yaş aralıklarında ve üniversite ortamında risk almaya, farklı ve yeni şeyler öğrenmeye, en önemlisi de ilham almaya çok daha açıklar.

  tüm bu nedenlerden yola çıkan ve sadece türkiye’de değil dünyada da bir ilk olan girişimcilik vakfı, fellow programı ile gençleri geniş bir ağın parçası yaparak, onlara ilham veren girişimciler ile tanışıp deneyimlerinden faydalanma imkanı sunma hedefiyle kurulmuş bir vakıftır. girişimcilik vakfı fellow programı’na 5 aşamalı bilimsel bir seçim süreci ile seçilen gençler, her 2 ayda bir “fellowup” ilham buluşmalarına, network etkinlilerine, staj ve deneyim etkinliklerine katılacaktır.

  girişimcilik vakfı’nın yaratmak istediği kültürün en temel öğelerinden biri de “giveback” (“karşılığını verme”) bakış açısını gençlerin hayatına yerleştirmek. girişimci, toplumdan aldığı destek ile kazandığı başarıyı yine toplumla paylaşırsa, ancak o zaman başarıyı ölçeklendirme ve çoğaltma şansı olur. fellow programı kapsamında, “giveback” öğesi yine rol modeller ve yapılan projeler üzerinden destekleniyor. girişimcilik vakfı, hem fellow programı katılımcısı gençler arasında hem de girişimcilik ekosisteminde “giveback” kavramını yaygınlaştırmak ve farkındalığı arttırmak için her yıl alanında öncü bir konuşmacının ilham vereceği bir “giveback gala” düzenliyor olacak."

  türkiye'de çok önemli bir boşluğu doldurduklarını düşünüyorum. ben de fellow programına başvurdum bu sene, şu an 2. aşamadayım. bir suser olarak sedet'ten torpil bekliyorum. *
 • 2017 dönem fellow programı başvuruları başlamış olan vakıftır. başvuru için son gün 23 hazirandır.