şükela:  tümü | bugün soru sor
 • britt robertson'ın başrolünde olacağı netflix komedisi. sophia amoruso'nun çok satan otobiyografisi #girlboss'dan uyarlanacak.
 • dean norris'i kadrosuna alan dizidir.
 • 21 nisan'da izlenebilecek yepyeni netflix komedisi. nasty gal sitesinin kurucusu olan sophia amorouso'nun hikayesini anlatacak. aynı ismi taşıyan kitabını da okumuştum ve tam anlamıyla ilham vericiydi. hem girişimci hem feminist hem de amerikan rüyası damarına oynayacak, bayılarak izleyeceğime eminim o yüzden.

  https://www.youtube.com/…ccsb7l2xjqqkvrur-z-gj2n6bq
 • 21 nisan'da netflix'den 13 bölümün tamamı izlenebilecek. içinde modayı, renkleri, güzel kız ve erkekleri barındıran şeyleri izlemeye bayılıyorum. beklemedeyim.
 • uzun zamandır izlediğim en itici, en sinir bozucu, en şımarık ana karaktere sahip netflix dizisi. debbie'nin (bkz: shameless) ergenliğinden bile kötü bir karakter sophia.

  otobiyografi uyarlamasıymış bir de. yazık la kimin çocuğuysa.

  ekleme: bi de bu kadın milyoner olmuş. neyse ben bi şey demiyorum.
 • 4. bölümündeki köprü sahnesindeki mü kem mel the oc göndermesiyle kahkaha attırmış olan netflix dizisi.

  içinde rupaul var, şimdilik tadından yenmiyor.
 • netflix'in yaptığı kategorilendirmenin aksine, komedi dizisi değildir. komedi dizisi dediğinin ilk 10 dakikasında birkaç şaka, espri vb. olur. bu olsa olsa gençlik dizisi sayılabilir.

  beleş içki için barmenle düzüşen kaltağın, barda gözüne kestirdiği adamı yatağa atan kaşar arkadaşının hikayesidir.

  ilk bölümde sempati beslemek yerine nefret ettiren, tiksindiren ve "bu ne amk" dedirten ana karakteriyle türk insanına pek hitap edeceğini sanmıyorum.
 • diziyi ilk bölümünün 10 dakikasıyla, insanları 30 saniyelik bakışlarla ölçen insanlara bolca mesajı olan, sadece o insanlara değil hayatın kendisi için de güzel mesajları içeren bir dizidir. bizzat cinsiyetçi bir çok yakıştırmaya da karşı çıkar. '' şimdiye kadar'' bu etiketlemeler bende somutlaşabilen bir empati unsuru olmamış olsa da insanların gözünde hep kız olarak kalmış standart dışı bir insanın verdiği mücadeleyi samimi bir şekilde anlatır. bir diziyi izleme sebepleriniz ahlaki ilkelerinize el atıp zevke getirmek değilse oldukça başarılı da bir dizidir. yer yer güldürmekle yetinmedi.
  başrol u başarılı bulmamın aksine yan karakterlerin bazıları vasat oyunculukların ve onları açıklayamamış senaryonun altında ezilmiş. belki gençlik dizisi yakıştırmasının sebebi bu kadar tek karakter odaklı olması ve iç sesin zaman zaman ön plana çıkması olabilir. netflix kesinlikle (bkz: 13 reasons why) ile bende yarattığı izlenimi farklı kollardan geliştirmekte. kendi varoluşunu rezil eden insanların başrol olduğu dizileri görmektense bir mücadele içinde olan, bir şeyi gösterme çabasında karakterleri izlemek sizi daha iyi yakalayacak acısı acınız olacaktır diye düşünüyorum
 • dizinin başında da belirttiği gibi, yaşanmış olayları gevşekçe anlatan netflix'in yeni komedi - drama dizisidir.

  evet komedi sosu çok az olsa da gevşek sophie'nin ve abartılı arkadaşının bazı halleri sırıttırır.

  izlediği her dizide türk standartlarını aramayanlar ve kaliteli bir eğlencelik arayanlar için birebir bi' dizidir.
 • sophia amorusonun 23 yasinda sifirdan baslayarak ebay'de nasty gal adinda actigi dukkan ile 10 yilda ulastigi basariyi konu alan, universitelere case study olan gercek yasam hikayesi islenmektedir.

  sophia'nin gunumuz degeri, 10 milyon dolar uzerinde.