• klibinde birden gal gadot’u görünce (bkz: allahım gol) nidaları attığım maroon 5 şarkısı.ama en havalıları tartışmasız ellen ablamız tabi ki.
  • klibi izleyince, içimden "ponçikler ya" demek geldi. ama demeyeceğim.
  • on numara şarkı. "klibinde ünlüleri oynatıyor yea" değil aslında, klibinde başarılı kadınları oynatıyor. olimpik sporcular, amerika'da müslüman bir dergi çıkartanlar, transgender'lar, göçmen aktivistleri, yarışçılar falan var.

girls like you derken kendi alanında müthiş başarılar elde edebilmiş kadınları işaret ediyor. gayet ilham verici aslında. "ünlüleri oynatmış yea" deyip geçmemek lazım.

https://www.billboard.com/…ke-you-video-every-woman
  • amk hırsızları ya.

günlerdir dinliyorum, yav bir şarkıya benziyor bu ama ne! neye benziyor!
    buldum amk.

https://www.youtube.com/watch?v=efsjnvjyzvo

ye ye ye kısımları aynı. verin lan kasım'ın telifini şerefsizler.

@kasım, dava aç abi bunlara. yok öyle yağma.
  • klibi 2 farklı şekilde de düşünsen ofansif. erkeklerin bu senden sonra duruldum sen the onesın olaylarına hastayım. kadınların da bunu romantik bulmalarına ayrıca hastayım.
  • şu sıra başa alıp alıp dinlediğim maroon5 şarkısıdır.
  • sürekli radyoda denk geldiğim, iki-üç gündür ise youtube'da açıp dinlediğim maroon 5 şarkısıdır.

klibini sevdim. herhalde tüm o kadınlar adam'ın arkadaşı yoksa bu kadar ünlüyü bir arada toplamak, bilemiyorum.
  • (bkz: girls like you)

klibinde birer adet camila cabello, sarah silverman, millie bobby brown, ellen degeneres, gal gadot, alex morgan, mary j blige, jennifer lopez, ashley graham, rita ora ve behati prinsloo barındıran, maroon 5 ve cardi b’nin vasat bir işbirliği olan şarkı. 31 mayıs 2018 günü piyasaya sürüldü.

https://www.youtube.com/watch?v=ajotle1k90k
  • ilk tahminlere göre önümüzdeki hafta billboard hot 100 listesinin zirvesine oturması beklenen maroon 5 ve cardi b işbirliği.

gerçi tahminleri yapan kişi -simon- billboard sistemi değiştirdikten sonra fazla hata yapıyor ama girls like you bir numaraya oturursa maroon 5'ın dördüncü, cardi b'nin ise üçüncü bir numarası olacak. ayrıca drake'in in my feelings on hafta sonra listelerden düşmüş olacak.

böyle vasat bir şarkının bu noktaya gelmesindeki en büyük etken ise radyolarda çok büyük başarı elde etmesi ve ünlüler geçidi gibi olan klibi.

maroon 5 bir yana, cardi b bir yıl içinde üçüncü kez amerikan listelerinin zirvesine oturmuş olacak. girls like you da bana göre en az i like it ve bodak yellow kadar kötü olsa da bu, cardi b'nin bir kadın rapçi olarak bir yıl içinde üç bir numara şarkı çıkaracağı ve bir numara olmasa bile aynı yıl içinde finesse, motorsport, be careful gibi hitler çıkardığı gerçeğini değiştirmiyor. mumble rap stili beni sinir etse de bir kadın rapçinin hayallerinin ötesinde başarılı bir yıl geçirdi ve bu muhakkak ki grammy'ye de yansıyacak. iki hafta önceki kavga rezaletini bir numara şarkı ile unutturmayı başarabilirse sadece rap dallarında değil, genel dallarda da adaylık çıkarabilir. hatta en iyi rap albüm dalını kazanma olasılığı bile doğar, zira albümünün eleştirmen puanı drake'in albümünden çok daha iyi.

nicki minaj fanlarının yerinde olsam işi gücü bırakıp in my feelings şarkısını streaming platformları üzerinden dinlemeye bakardım. bundan beş yıl sonra hangi şarkıcı hangi aptal organizasyona katılmış ya da reddedilmiş kimsenin umurunda olmayacak ama tarih bir yılda üç bir numara çıkaran ve -eğer yapabilirse- ilk kez rap albümü dalını kazanan kadın rapçiyi yazacak.

umarım şu alman çocuk tahminlerinde yanılır da, cardi b'yi zirvede görmek zorunda kalmayız. minaj'ın albümü yayınlandıktan üç gün sonra etkisini kaybetmişti, darısı cardi b'nin başına.

(bkz: whoever loses, we win)

edit: hazır yeri gelmişken, bu yıl grammy’nin reytingler için cardi b ve nicki minaj’ı birlikte aday edip bu ikili arasındaki dramayı kullanacağı düşünülüyordu ama grammy’nin hoşlandığı şey şarkıcıların birbirlerine şarkı ya da klipler üzerinden laf atmasıdır, prestij kaybı getirecek bir şey değil. üstelik minaj’ın albümü çok çabuk etkisini kaybetti ve listeleden düşmeye başladı. şu noktada albüm için adaylık çıkarması çok zor.
hesabın var mı? giriş yap