• yakın doğu üniversitesi'nin kardeş okuludur. kurucu rektörü suat günsel'in kızı cemre günsel'dir. deniz bilimleri üzerine kurulmuş bir üniversitedir.

link
  • maddi ve manevi ahımı almış olan oluşum
    yakın doğu üniversitesinin 2013 yılında denizcilik fakültesini ayırıp; başta tek bir fakülte olarak, pis işlerimizi yapalım olmadı kapatır gideriz mantığıyla kurulduğunu düşündüğüm ancak halen yeni fakülteler ekleyen ticarethanesidir.

denizcilik fakültesi için eğitim ve düzen çok kötüdür.
    tüm personel "şirkete para kazandır" talimatı ile hareket eder, eğer haksızlığa uğramaktan hoşlanmıyorsanız uzak durulmalıdır.
    öğrenci işleri kesinlikle kişisel oynar, süründürür.
  • (bkz: girne amerikan üniversitesi) ile karıştırılmamalıdır.

girne karakum'da yeni yerleşkesinde eğitime başlamıştır. 1996 'da kurulan yakın doğu üniversitesi denizcilik fakültesinin tüm yetki, öğretim kadrosu ve donanımını aktarmıştır. yeni yerleşkesinde, girne üniversitesi tıp fakültesi hastanesi inşasına başlanmış ve 2016 eylülde tamamlanması planlanmaktadır.

mevcut fakülteler;
    denizcilik fakültesi,
    deniz işletmeciliği ve yönetimi fakültesi,
    deniz bilimleri fakültesi,
    havacılık ve uzay bilimleri fakültesi

girne üniversitesi
  • pek az bi bilgiye sahip olarak yerleştiğim okuldur sonumuz hayrolsun.

edit:gitmeden önce arkadaşlarım ev kiralarından çok yakınıyordu, içimden o kadar da olmaz diyordum. daha sonra gittim ve gördüm barınma ve gıda inanılmaz pahalı hele en son döviz böyle artış gösterdikten sonra en ucuz evler 1+1 1500tl den başlıyor 2+1’ler 2500 den başlıyor ve elektrik suyu var bu işin oda dışardan geldiği için çok pahalı 600 tl’nin altında fatura gelmiyor.market fiyatları türkiye’nin 1.5 katı filan. yurt fiyatları da çok pahalı ve ulaşım neredeyse yok . birde kıbrıstaki okullar öğrencilere müşteri gözüyle bakıyor öğrenci belgesi 130tl civarında veriliyor . selamınızı bile parayla alıyorlar her sene 2-3bin tl(en ucuz okul) ye yakın para alınıyor etkinlik parası adıyla ama etkinlik yok. ücretli pilotaj,tıp, diş vs okumayı düşünen arkadaşlar ucuzluğuna kanıp kıbrısı tercih etmesin o para farkını her türlü çıkarıyorlar zaten sizden. şimdilik diyeceklerim bu kadar. başka sormak istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz.
  • mezun olduğum okul.
  • en sevdiğim insanı benden çalan, bir insanın gerçek yüzünü bana gösteren, asla affetmeyeceğim bir adet tıp fakültesi barındıran üniversitedir
  • üniversiteyi bilmem ama girne çok güzel bir liman şehri, bunun yanında lefke avrupa üniversitesi var fena değil, lefke küçük bir şehir sahilde ki barlar dışında pek bir şey yok. güzelyurt lefkoşa arasında kıbrıs odtü kampüsü var, ıssız bir yer tavsiye etmem.
    en son iki yıl önce gitmiştim, kıbrıs güzel mutlaka gidin.
hesabın var mı? giriş yap