*

şükela:  tümü | bugün
 • gişe. bilet alınan yer. bir yere girmek için geçilen yer
 • internette yayın hayatına yeni başlayan bir online bilet sitesi. online satın aldıgınız bileti printerınızdan cıkartarak konsere katılabiliyorsunuz, kapıdan bilet almak istemiyorsanız özel kuryeyle bilet evinize getiriliyor, oturma planından istediginiz koltugu secmeniz o yeri satın almak icin yeterli, üyelerin sanatcılar hakkında görüş ve konser istekleri organizatorlere iletiliyor ve alınan biletler bir dernege katkıda bulunuyor.
  http://www.gise.com.tr/
 • maslak venue nin ortak olduğu internet bilet satış sitesi.
 • (bkz: turnike)
 • fransız bir yazarın iki kişilik veya üç kişilik de olabilir bir tiyatro eseriymiş. ama yazarın adı veya kitabı nerede bulabileceğim hakkında bir fikrim yok, bir bilen yok mu abilerim ablalarım.
 • jean tardieu'nun en bilinen oyununun ismi.
 • zaman zaman oldukça lüzumsuz diyalogların ortaya çıktığı yer.

  bilet alan adam:baa*
  gişe görevlisi: gg
  olay sinema gişesinde oldukça sık yaşanır, ancak gişe görevlisi her yeni müşteriye diyaloğu ilk kez kuruyormuş gibi davranmalıdır:

  gg: hangi film olsun?
  baa: transformers 17:30 seansı olsun,
  gg: yeşillerden yer seçiyoruz, nerde oturmak istersiniz?

  o sırada oldukça centilmen adam sevgilisine topu atarak yeri onun seçmesini ister, ki bu dakikalar gişe görevlisi için kritiktir. yer seçmekte olan kadının boğazına atlayıp can çekişmesini izlememek için kendini zor tutmaktadır:
  " aşşkoom ne bileyim nerden olsa aceba, burası çok mu ön oluuuur, peki burası çok mu arka oluur?? ayy ortadan mı alsak-köşeden mi, hiç yardımcı olmuyosun ama, ay nerden güzel izlenir bilemedim ki... . . " (dakikalar geçer geçer..) neticede bir yere karar verilir. gişe görevlisi bilet satma adımlarına sabırla devam eder:

  gg: öğrenci ya da öğretmen misiniz?
  baa: hayır değilim, doktorum ama, daha çok indirim oluyo mu? (yüz bulursa neden doktora indirim olmadığına dair ciddi münakaşaya girmeye adaydır bu insanoğlu.)
  velhasıl yer seçilir, hiçbir indirim yapılmadan bilet kesilir. "mutlu son!" derken yer seçemeyen kadının yüzü şekilde şekile girer ve evet; kadın ağzını yaya yaya beklenen soruyu yöneltir:

  "yaa, y e ri m i zi değ i ş tirelim mii or as ı g ü zel d eğ i ldi be n ce a ş k ı oo mm:!?!"

  -çıkışta eve götürecekler koltuğu, kesin. güvenlik çağırın!
 • (bkz: şalter)