şükela:  tümü | bugün
 • ing. 'meselenin ozu, can alici noktasi'
 • dev veritabanlari dusunulerek gelistirilmis genel amacli bir indexleme/sorgulama yontemi.

  http://gist.cs.berkeley.edu/
 • garajistanbul'un çağdaş gösteri sanatları üzerine altı ayda bir çıkardıkları, alanında en önemli ve kapsamlı olarak nitelendirmemizin doğru olduğu dergi/yayın. (bkz: naz erayda)'nın editörlüğünde hazırlanan dergi bu alandaki tiyatro oyuncusu, dansçı, koreograf, yönetmen gibi alanın sahne üzerindeki/arkasındaki kişilerin deneyimlerini aktarıyor, hem de kültür yöneticisi, sahne ve gösteri sanatları yöneticisi, eleştirmen gibi bu piyasanın etrafında kendi dinamikleriyle işleyen ve başka bir alan oluşturarak bu kişileri besleyen insanların deneyimlerini aktarıyor. üstelik sadece istanbul üzerinden değil türkiye'deki farklı çağdaş gösteri sanatları üzerinden işlenen konular da cabası. gel de alma.
 • linkedin, gmail, facebook, twitter, outlook yani her nerede kişi bağlantınız varsa bunları toplayabilen ve farklı platformlardaki aynı kişileri eşleştirerek geniş bir kişiler veri tabanı oluşturmaya yarayan site. kişilerin linkedin'e yazıp facebook'ta belirtmediği bilgiler, hiç haberinizin olmadığı twitter adresleri, şirket bilgileri ve hatta o kişinin google aramasında gelen sonuçları aynı sayfada. ara yüzü kullanışlı. kişilerinizi bağlantı kurma sıklığına ve profil verilerine göre bir önem seviyesi atıyor.

  çok, çok acayip bir şey. aynı zamanda korkutucu da.

  http://www.gist.com/
 • rim tarafindan satin alindi.
 • ingilizce yazılan makaleleri, bildirileri, sunumları falan havalı ifadelerle doldurmaya yarayan kelimelerden biri. daha ziyade, çok biliyorum mesajı vermek için kullanılır. konunun özü, esas mesele falan demek. cıist diye okunuyordu galiba. cıst da olabilir.
 • cisco'nun hız testi aplikasyonu.
 • ıngilitere merkezli, global bir lojistik firmasi. birlesik krallik, kita avrupasi, asya, okyanusya ve kuzey amerikada da faaliyet gostermektedir.

  ıngilteredeki en onemli musterileri arasinda, starbucks, marks and spencers ve carlsberg bulunmaktadir.

  firmanin adinin nereden geldigi konusunda soyle bir rivayet vardir;

  1- logistics in gobeginde bulunan gist ifadesi. lojistigin kalbindeyiz mesaji. zaten kelime anlami olarak da olayin can alici noktasi gibi bir anlami oldugundan, bir lojistik firmasina cuk oturan bir isimdir.