• git: 'kargo' is not a git command. see 'git --help'.
  • bir tanıdığım orada çalışıyordu ne çalışanlar nede kuryeler hiçbirine paralarını haklarını vermeyen bir kargo şirketi daha çalışana önem vermeyen hakkını vermeyen bir frima size nasıl önem versin bunu yayın ve hiç bir zaman kullanmayın derim
  • haftasonu çalışmıyorlar, aynı şehir içinde ulaştırma süreleri 7 günü buluyor. 500 km civarı bir mesafe tercih ederseniz bir sonraki ay içinde kargonun elinize ulaşır.
    kargocudan çok mobilyacı ustasını andıran oluşum.
  • aynı gün kargomu teslim eden kargo şirketi değişik bir oluşum... sitelerinde kargo takipte kurye'nin canlı konumunu gösteriyor yok artık dedim
  • o kargo gidip asla geri gelmeyecekmiş gibi.

ne biliyim kargo işi yapıyorsunuz alt tarafı, bu kadar dramatikleşmeye gerek var mıdır*
  • site tasarımı başarısız olan firma.

ayrıca sayfada aşağıda seçeneklerin/özelliklerin logoları da çok manasız ve amatör olmuş.

- tahsilat yapılır logosunda labirent ne alaka ?

tahsilatı dolambaçlı yoldan yaparız bayağı bir uğraşırız ama buna rağmen sonuca varacağımızın garantisi yok der gibi logo...

- hızlı olmakla 1 den 2 kişiye çoğalma görseli ne alaka ?

- 7/24 çalışmakla dünya etrafında uçan kağıt ne alaka ? hadi o neyse...

- memnuniyeti ölçer logosu yine skandal

- ekonomik olmakla tipik "search" logosu yine bir facia...

anlıyorum yenisiniz falan ama madem bir bütçe ayrıldı madem pazara giriliyor en önemli olan site tasarımında daha kafası çalışan birini bulamadınız mı ? o ikonlar resmen kısıtlı seçenek sunan bir uyduruk yazılımdan alelacele seçilmiş gibi.

biri dönem ödevi hazırlasa şunlardan daha başarılı ve uygun ikonlar seçerdi emin olun.

neyse hayırlısı olsun diyelim.
  • twitter sayfalarında (daha doğrusu web sitelerinde paylaştıkları linkte, başka adresleri var mı araştırmadım) sadece 1 takipçileri var ve linkedın linkleri çalışmıyor.

doğrusu insana pek de güven vermiyor.
  • sosyopix alışverişimde deneyimlediğim, deneyimlerimi paylaşmak istediğim kargo şirketi.
    kargo takibi haritadan canlı yapılıyor, getir'deki harita mantığı.
    teslimat sorunsuz oldu.

şimdi baktım da anlatacak pek bişeyim yokmuş ya. her şey olması gerektiği gibi oldu, aldım ve geldi.

allahım işallah kargodan yana güldürdüğün yüzüm bir başlangıçtır, amin.
  • sosyopix sayesinde deneyimlediğim kargo firması. yılbaşına diye bir sipariş verdim, belk, yetişir umudu ile, 30.12.2020'de kargo teslim aldı ürünü, şu an 04.01.2020 ve kargo kuryede. 6 gündür haritadan bakıyorum, olduğu yerde duruyor kargo.
    haydi dedim yılbaşı, sokağa çıkma kısıtlaması falan ama ptt bile bu sürede kargomu getirdi.
  • bugüne kadar hiçbir şirket kargomu geç getirdi diye tatava etmiş bir insan değilim ki hele hele şu pandemi sürecindeki çalışmaları için, daha önceden işin fazlasıyla cılkını çıkardığı için zaten kendileri ile yollarımı ayırdığım sürat kargo hariç, kendilerine teşekkürü borç bilirim. elimiz ayağımız oldular adeta bu süreçte. neyse git kargo konusuna gelirsek, evde olduğum bir gün, acelesi olmayan bir sipariş için, “aynı gün teslimat” vaatlerine inanarak bunları seçmek gafletinde bulundum. hani “eğer çalışıyorsa yarın öbür gün şehir içi bir şeylerin aynı gün gitmesi gereken durum olursa aklımızda da bulunsun bir denemiş olayım” diye de düşündüm. söz verdiklerinin aksine, aynı gün getirmediler, sonraki gün de evde olamayacağım için dert sahibi oldum durduk yere. müşteri hizmetleri mesai bitene kadar “bugün gelecek” yalanını attı, sonra bitince kapatıp gittiler tabi sistemi, gelen giden yok sonrasında da. sağda solda “bıraksınlar oradan alırım” diyebileceğim bir şubeleri de olmadığı için ertesi gün erkenden yine ulaştım kendilerine, dedim şu saatten sonra getirin çünkü evde değilim. olur molur dediler ama yine kendi bildikleri saatte getirdiler. haliyle ertesi gün de teslim alamadım. bana satış yapan firma ve ben baya teyakkuza geçerek defalarca müşteri hizmetleri ile görüşerek, sinir, stres, yalan, dolan eşliğinde kargomu 2 gün sonra teslim alabildim. bu süreçte "bakın bu acil bir sipariş değil, gerçekten yalan dolanınızdan sıkıldım, lütfen göndericiye iade edin onlar da tekrar aras ile falan bana geri yollasın" bile dedim ama hırs da yaptılar bırakmadılar garibim kargomu.

şimdi anlamadığım nokta ise şu, ben normal aras’tır, yurtiçi’dir herhangi bir kargodan sipariş vermiş olsaydım en kötü ihtimalle 1 gün sonrasında teslim alacağım siparişimi bu adamlara fazladan ödeme yaparak (diğer kargolara göre farklı ücret isteniyor ama siparişim biraz büyükçe olduğu için gönderici firma karşıladı benimkini) ve dert sahibi olarak neden 2 gün sonra teslim alayım? ya da acil evrak gitmesi gerekiyorsa falan bu adamlara nasıl güveneyim?
hesabın var mı? giriş yap