şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde maalesef duymaya aşina olduğumuz, bizi hakkımızı aramaktan bıktıran, ümitsizliğe sürükleyen sözcük öbeği. ülkedeki en küçük çaplı kurumdan en büyüğüne kadar hepsinde bu sözü duymanız mümkündür. devletin denetim mekanizmasının ve kuvvetler ayrılığı ilkesinin nasıl yürütüldüğünü bu cümleyi duyduğunuzda anlarsınız.
  • sarfedildikten sonra hafif terleme ile beklenmeye başlanan sözdür.
  • bazen çok yürekten ve kendinden emin bir şekilde söylenir bu söz. örnek verecek olursak,sabah keyfi bir nedenden dolayı işe gitmeyen biri gelip sizden rapor isterse ve sizde vermezseniz,birde üzerine yüzsüzlük sınırlarını zorlayıp seni şikayet edecem derse bu laf cuk oturur.
  • sadece devlet kurumlarında duyulur.
  • ekşi sözlükte de duyulduğu olur :/
  • sonucunda en fazla uyarı alacağını bilen memur söylemidir.
    zaten sıralama şöyle uyarı-kınama-uzaklaştırma sanırım.
    ayrıca mahkemeye verdiğinizde mahkeme sizden somut deliller ister.soyuta dayandığında o beni tehdit etmişti şuydu buydu söyledim der ya da söylemedim bile diyebilir.
    yıllardan bugüne birçok memur gayet rahattır bu konuda.
    denetim yılda en fazla 3-4 defa yapılır.o da denetçileri denetçi olduğu da bellidir.onlar gittikten sonra standart düzen devam eder.
    bu ülkede 85-90 alan herkes memur olmamalı..
  • ülkemizde hakiminden polisine, sikindirik vezne çalışanından, daha 5 dakika önce hata yaptığını kendi söylemiş tapu görevlisine kadar herkesten duymanız mümkündür.

bu pişkinliği yapan adam/kadının hakikaten de kayırılacağını / korunacağını bilin ve sinirlenmeyin. yok sinirlenecekseniz içinizde kalmasın, çatır çatır ağzına yüzüne girişin; çünkü bu kişi bu lafı ediyorsa ne kadar haklı olursanız olun, hukuki yollarla sizin hakkınızı elde etmeniz mümkün değildir.
  • akla ananı öpen kadıysa fıkrasını getirir.
  • müşteri odaklı olmayan bir çalışan serzenişi.