• sahilde ateş yakılır. çember kurulur. gitar çalma olayına giren salak da en fazla 3 akorlu şarkılar çalar. romantik ortamda olduklarını zanneden salak çiftler yiyşirler öbürleri biyerleri şişerek bakar. gecenin ilerleyen saatlerinde kızların "geç kaldık" diyerek eve gitmeleriyle gitar muhabbeti abaza muhabbetine dönüşür.
  • i$e yario amac kari goturmekse cok goruoz etrafta. secimini bass tan yana yapinca bi boka yaramio (bakmayin bana oole, salak diilim)
    edit: bügün, seneler önce bu satırları yazan ellerimi çatır çatır sikmek istedim.
  • sahil gitarcilarinin yaptigi iserden biri. ornegin;

gitar calmayi bilen ve gitar calmaya hevesli iki arkadasin konusmasi:

-vay gitar yapmissin!
    +evet abi ogrenmeye calisiyorum
    -sanat olsun diye mi yoksa sahil gitarcisi olmak icin mi?
    +sahil gitarcisi olcam abi s.kerim sanatini
  • beni gitar calmaktan tiksindiren olay..
    - aaa sen gitar da mi caliyooduuuuuun?
    - yok oyle bi$i, git.
  • sahilde "akdeniz akşamları"nı çalan, saçını uzatmak için pirinç yiyen, kullağını deldirip amca, dayı gibi aile büyüklerinin yanında küpesini saklayacak yer bulamayan, iki akor bilip bir bareyle, iş bağlayan çılgın gençlerin genel olayı.
  • utanarak belirtmek isterim ki:

bir donem faydalandigim bir aktivitedir.

14-18 yas arasinda kusadasindaki yazlik ortaminda site'den sehre inmekten gayri yapacak bir sikim olmadigi icin sahilde gitar çalmak uzun sure à la mode bir aktiviteydi. ben yalan konusmam, taa ilk basta gitara baslamamin nedeni guns'n roses ve de eric clapton basta olmak uzere amerikan bir takim muzisyenleri kesfetmemdi yani ilgim vardi hep. fakat sunu da belirteyim bir sure sonra anladim ki bu motivasyonlardan gayri sirf hatun goturmek icin de gitar calabilirdim. malum, yas ortalama on alti, kan damarda durmuyor, meme istiyo, popo istiyo deli yurek. simdi mtv'deki gibi iki zenci kadinla kokain alemi yapacaksin deseler sahilde gitar caldiramazlar bana o ayri.

surasi dogru ki çok keko bir olay bu. sen gitar çaliyosun insanlar da biradan yudum alip denize bakiyolar bir sure sonra da ayni denize gidip isiyolar. iste bir takim default sevgililer vardir dogduklarindan beri birlikte olan onlar yiyisir filan sen calarken, kimisinin sikinde degildir bagira bagira muhabbet eder, kimisi de vardir sana hayran hayran bakar. iste o hayran hayran bakan kiz genelde kurbandir. cunku sen gitarini calarken yarim saat icerisinde bir gerizekali cikip " abi versene bi led zeplinden siteyirvey tu hevin calayum" diyecek, sonra gitari alip sol telinin agzina sicmaktan baska bir sey yapmayacaktir. o isle mesgulken sen de biraz onceki kizla muhabbet edersin. zaten 5 dakika icerisinde cidden muzik hayrani bir insan mi yoksa gitar calan sevgilisi olsun isteyen bir taze mi belli olur. sonra da ivençuli sevgilin olur o kiz. ertesi gun beraber denize girilir sonra opusulur koklasilir vs.

canim ulkem turkiye'de kizlarla erkeklerin her turlu cinsel yakinlasmasi, ozellikle gençken, okuz gibi komplike bir prosedur olabildigi icin ben boyle yazlar gecirdigime memnunum arkadas. kekoyduk ama etkindik, uretkendik. her yaz bi manitam oldu. ilk yakinlasma, ilk sevisme, ilk kiz arkadasini aldatis, bir suru deneyim. simdi bugun elimde bira gunes batisini seyretmeye muteakip evime donerken ne zaman elinde gitarla kizli erkekli sahile inen guruplar gorsem bu goruntu bana derinden nufuz eder, o çocuklari sansli sayarim. en azindan bir seyler kesfetmek için guzel bir araç kullaniyorlar. bir guzellik olmasi baska bir guzellikten faydalaniyorlar. her ne kadar basta kabul ettigimiz gibi durum karikaturel bir gorunume sahip olsa da.
  • nafiledir. eve gidene kadar erir.
  • tiksindirici olay, yani plajda olani. cagir manitayi eve, gitarini cal, hislendir kariyi sonra yaliycan mi, duburluycen mi sen bilirsin artik.
    lakin plajda olmaz. kica, ba$a, kemer arasina kum dolup ka$indirirken sicarsin. hem penayi du$urdun muydu bulamazsin bir daha kumsalda. sen gitarin tellerini avuclarken, elalem cocugu (cevredekiler) ba$ka yerleri avuclarlar. yani gitar calmak ve kari goturmek bir ardi$ik proses i$idir. e$anli olmaz. (bkz: multitasking)
  • every little boy wants to learn to play guitar, so he can pick up all the chicks and be a rock'n roll star diye de yeri vardir kitapta.
  • bunun en guzel ornegini 1 ay kadar once yasamisimdir. bir arkadas my immortali gitarda cikarmistir. bir gece sahilde icmekteyken bana donup sunu demistir ;

- abi bak bunu bi ara gunduz yapalim, bi my immortal patlatiriz karilar toplanir falan. o sarkiya vermicek kari tanimam.
    -- ....
hesabın var mı? giriş yap