*

• beni gitar calmaktan tiksindiren olay..
    - aaa sen gitar da mi caliyooduuuuuun?
    - yok oyle bi$i, git.
  • bu olay gercektir:
    vernturis: la olm gecen karıyı gordunmu, bunu bi yalarım biliyonnu, serefsizim guruturum olm ben bunu
    venturisin arkadası: sakin ol baba, yapma oole...
    v: ssssshhhhhh, yawru, gel bakem babanın gıllısına sana kadın olduunu hatırlattıriyim, sana dokunayım, ne diyom la ben, yani diyom gel bi gayyim bi posta...
  • sahilde ateş yakılır. çember kurulur. gitar çalma olayına giren salak da en fazla 3 akorlu şarkılar çalar. romantik ortamda olduklarını zanneden salak çiftler yiyşirler öbürleri biyerleri şişerek bakar. gecenin ilerleyen saatlerinde kızların "geç kaldık" diyerek eve gitmeleriyle gitar muhabbeti abaza muhabbetine dönüşür.
  • every little boy wants to learn to play guitar, so he can pick up all the chicks and be a rock'n roll star diye de yeri vardir kitapta.
  • i$e yario amac kari goturmekse cok goruoz etrafta. secimini bass tan yana yapinca bi boka yaramio (bakmayin bana oole, salak diilim)
    edit: bügün, seneler önce bu satırları yazan ellerimi çatır çatır sikmek istedim.
  • klise haline gelmis sozkonusu durum icin sahil/plaj en musait ve bilinen ortami, bira ise vazgecilmez dekoru olusturur.
  • insana gitarı mı çalsak yoksa kari mı götürsek şeklinde bir ikilemde bırakan vaka
  • tiksindirici olay, yani plajda olani. cagir manitayi eve, gitarini cal, hislendir kariyi sonra yaliycan mi, duburluycen mi sen bilirsin artik.
    lakin plajda olmaz. kica, ba$a, kemer arasina kum dolup ka$indirirken sicarsin. hem penayi du$urdun muydu bulamazsin bir daha kumsalda. sen gitarin tellerini avuclarken, elalem cocugu (cevredekiler) ba$ka yerleri avuclarlar. yani gitar calmak ve kari goturmek bir ardi$ik proses i$idir. e$anli olmaz. (bkz: multitasking)
  • sahilde "akdeniz akşamları"nı çalan, saçını uzatmak için pirinç yiyen, kullağını deldirip amca, dayı gibi aile büyüklerinin yanında küpesini saklayacak yer bulamayan, iki akor bilip bir bareyle, iş bağlayan çılgın gençlerin genel olayı.
hesabın var mı? giriş yap