şükela:  tümü | bugün
 • akustik gitar teli, klasik gitar teli, bass gitar teli, elektro gitar teli olarak inceleyebiliriz bunu.
  klasik gitarlarda marka olarak darco 4 €, savarez 10-15$, d'addario 10$, sonora 4$, martin 7$ şeklinde fiyatlar sunmaktadır biz sevgili gitar teli tüketicilerine.
 • gitar telleri üstten aşağı doğru ve kalından inceye mi-la-re-sol-si-mi olarak dizilir. 6. tel (en üst tel), en kalın teldir. 1. tel (en alt tel), en ince teldir. 12. perde, her telin 1 oktav incesini verir.
 • peynir kesmek için en uygun enstrümandır.
 • kopunca insanda kisa sureli boktan bir halet-i ruhiyenin olusmasina sebep olan, studyo veya programa gitmeden once mutlaka bir yedeginin yastik altinda bulundurulmasi gereken nesne.
 • bunlar böyle 0.10'la mı ne başlar, 0.12-13'e kadar gider. ya da öyle miydi lan?? neyse, elini elektroya alıştırmışa 0.12 ihtiva eden bi alet verirseniz adamı herkese rezil edebilirsiniz, barre marre basamaz. ghs de ayrıca iyi bir markadır, lakin fazla kasılmışlardır, yok karanlık gotik tonlar, parlak hoplama zıplama tonlar derken şüpheyle yaklaşıyorum bu markanın kutuptaki ayrımlarına. eskileri atılmaz bunların, sonra evde teller kopunca ekleme yapılır, lüzumu görülürse adam boğmada kullanılır. böyle bişeydir gitar teli. a bir de unutmadan söyleyelim; yeni tel takılmış gitar, haz bağlamında seksten sonra sağlam bir yere sahiptir.

  edit: kenny beyler uyardılar, 0.8'den başlarmış, 0.9 da idealmiş (kenny bey elektrocu heralde)
 • akort mi değil de re ise, 0.10 yahut 0.12 kullanılması gerekir ki teller fazla gevşek olmasın. do akordunda ise, 0.12 - 0.13 paklar. ayrıca telin kalınlığı gitarın tonunu etkiler. heavy metal için 0.09 - 0.10 tel seti uygunken, death ya da thrash için en az 0.10 tavsiye edilir. ama istisnalar kaideyi bozmaz (hayır, eminim, biri çıkacak diyecek "seteretohiminunbus grubu da death çalıyo ama 0.08 kullanıyolar", erkenden savunmamı kurayım dedim.)
 • bu tellerin tam gitar çalman icap ettiğinde kopma gibi kötü huyları vardır.. ,

  6. tel: hey!! assiktir kim açtı şu kılıfın fermuarını ne güzel uyuyorduk..
  2. tel: zaten sabah akşam uyursun.. bizde senin kadar uyusak kesin senin gibi kalın odun gibi bişe olurduk.
  6. tel: bana bak gelirsem oraya gösteririm sana ebedi uykuyu.
  5. tel: hey siz susacak mısınız? biri bizim şu pena kullanmayı dahi beceremeyen salak sahibimizden nasıl kurtulacağımızı düşünecek mi?
  4. tel: ben çok yorgunum dostlar. yoruldum artık.. yapamayacağım.. ben davamız ve sizin için kendimi feda ederim.. hakkınızı helal edin..
  akordu bozuk 1. tel: ema biş biy dakımız munu yapamaşşin..
  6.tel: burada emirleri ben veririm tamam mı? re kardeş görevini yap.. bizler seni hiç unutmayacağız..
  4.tel: si seni seni çok seviyorum ve hep si...

  pena kullanmayı bile beceremeyen salak sahip: has'si'ktiirrr..
 • boğma teli olarak başarısız buldum ben gitar telini.

  piyano telinin daha başarılı olduğunu düşünüyorum bu konuda.
 • eskimesi entonasyonda bozulmalara yol açan nesne. birkaç hafta kullanımdan sonra, özellikle 12.perdeden sonra entonasyon bozukluğu başlar. yeni bir set taktıgınız anda bu sorun ortadan kalkar. ya da entonasyon vidalarıyla çok çok ufak bi ayar gerekebilir.
  stevie ray vaughan mi bemol akortlu gitarında 0.13 tel takımı kullanır. tonunun sırrı biraz da böylesine kalın tel kullanmasındadır. zira, srv'nin yaptığı 2 hatta 2.5 seslik bendler sahiden çok güçlü bir tuşe gerektirir.
 • 40 saat kullanımdan sonra değiştirilmelidir.