• elektro gitar telleri için güzel ve rehber bir yazıya şuradan ulaşılabilir.
  • ince mi teli ile pasta keki, peynir kesilebilen çok amaçlı nesne.
  • akort mi değil de re ise, 0.10 yahut 0.12 kullanılması gerekir ki teller fazla gevşek olmasın. do akordunda ise, 0.12 - 0.13 paklar. ayrıca telin kalınlığı gitarın tonunu etkiler. heavy metal için 0.09 - 0.10 tel seti uygunken, death ya da thrash için en az 0.10 tavsiye edilir. ama istisnalar kaideyi bozmaz (hayır, eminim, biri çıkacak diyecek "seteretohiminunbus grubu da death çalıyo ama 0.08 kullanıyolar", erkenden savunmamı kurayım dedim.)
  • bu tellerin tam gitar çalman icap ettiğinde kopma gibi kötü huyları vardır.. ,

6. tel: hey!! assiktir kim açtı şu kılıfın fermuarını ne güzel uyuyorduk..
    2. tel: zaten sabah akşam uyursun.. bizde senin kadar uyusak kesin senin gibi kalın odun gibi bişe olurduk.
    6. tel: bana bak gelirsem oraya gösteririm sana ebedi uykuyu.
    5. tel: hey siz susacak mısınız? biri bizim şu pena kullanmayı dahi beceremeyen salak sahibimizden nasıl kurtulacağımızı düşünecek mi?
    4. tel: ben çok yorgunum dostlar. yoruldum artık.. yapamayacağım.. ben davamız ve sizin için kendimi feda ederim.. hakkınızı helal edin..
    akordu bozuk 1. tel: ema biş biy dakımız munu yapamaşşin..
    6.tel: burada emirleri ben veririm tamam mı? re kardeş görevini yap.. bizler seni hiç unutmayacağız..
    4.tel: si seni seni çok seviyorum ve hep si...

pena kullanmayı bile beceremeyen salak sahip: has'si'ktiirrr..
  • eskimesi entonasyonda bozulmalara yol açan nesne. birkaç hafta kullanımdan sonra, özellikle 12.perdeden sonra entonasyon bozukluğu başlar. yeni bir set taktıgınız anda bu sorun ortadan kalkar. ya da entonasyon vidalarıyla çok çok ufak bi ayar gerekebilir.
    stevie ray vaughan mi bemol akortlu gitarında 0.13 tel takımı kullanır. tonunun sırrı biraz da böylesine kalın tel kullanmasındadır. zira, srv'nin yaptığı 2 hatta 2.5 seslik bendler sahiden çok güçlü bir tuşe gerektirir.
  • fiyatları çok yükselmiştir, commodity kardeş bu ürün. neden bu kadar para istiyorsunuz?

6 aydır değiştirmediğim tellerim koptu ve şu an boş boş bakıyorum alışveriş sitelerine.

50 lira 6 tel parçası için çok fazla.

/end of rant
  • eskimesi sevilmez, hor görülür de, bazen de eskidikçe daha güzel tınılar, hatırası da varsa özellikle, tüm anılar her bir atomuna işler metalin de öyle çınılar. telin bağırası gelir piraye, piraye diye ; olur öyle...
  • peynir kesmek için en uygun enstrümandır.
  • gitar telleri üstten aşağı doğru ve kalından inceye mi-la-re-sol-si-mi olarak dizilir. 6. tel (en üst tel), en kalın teldir. 1. tel (en alt tel), en ince teldir. 12. perde, her telin 1 oktav incesini verir.
  • akustik gitar teli, klasik gitar teli, bass gitar teli, elektro gitar teli olarak inceleyebiliriz bunu.
    klasik gitarlarda marka olarak darco 4 €, savarez 10-15$, d'addario 10$, sonora 4$, martin 7$ şeklinde fiyatlar sunmaktadır biz sevgili gitar teli tüketicilerine.
hesabın var mı? giriş yap