• benim için çok özel bir şarkı. naifliğin, efendiliğin, aşkın simgesidir adeta...

1984 yılbaşı yayınındaki o güzellik, o içtenlik ne zaman izlesem gözlerimi doldurur. eskiden çok güzelmişsin, çok naifmişsin be yalnız ülkem.

ne zaman gerilsem, streslensem, üzülsem açarım, bir doz dinlerim. sonrasında pamuk gibi oluyorum adeta...
  • zeki müren yorumuyla bambaşka bir şarkı. çok çok iyi.
  • ömer kavur'un göl (1982) filminde kulüp şarkıcısı nalan şeyda rolündeki müjde ar'ın söylediği şarkı. zeki müren paşamızın o yıllarda kalbine bir inme inmiştir elbet, ama biz yönetmeni ayrı müjde'yi ayrı sevdiğimiz için görmezlikten geliyoruz.*

(bkz: göl /@hanging rock)
  • şarkının harikuladeliği üzerine, bir de şöyle bir yorum eklenmiş ki; elbette bir zeki müren değil ama gerçekten dinlemekten kendimi alamıyorum... https://www.youtube.com/watch?v=h5qiu5klko4 demet evgar / serkan keskin ikilisi ziyafet halinde... örövizyona da katılsınlar bu ikisi muhteşemler...
    edit: imla
  • demet evgar ve serkan keskin'in 4 dakika 25 saniyede tonlarca filmin saatler boyunca anlatamadığı şeyi çok güzel anlattığı şarkı. aşkın klibini çekmişler. bu kadar.
  • devet evgar ve serkan keskin versiyonunda müzik çok güzel, şarkıyı yorumlayış biçimleri de tek kelimeyle 'samimi'. nasıl desem, sanki konuşur gibi söylüyorlar şarkıyı ve müziğe göre kendi sesleri de biraz arkada kalıyor ama hepsi bir arada o kadar içten ki insanın içine oturuyor...klip de fena. şarkının ruhuna girmişler bu çalışmanın her şeyiyle...''gözümde nursun'' nasıl bir sözdür...son olarak şarkının sözlerine daha önce bu kadar dikkat etmediğimi fark ettirdi bu yorum bana.

gözümüzün nurunu kaybetmişiz, aradan dört yıl geçmiş. gecenin bir yarısı, yıl dönümü ölümünün...açıp bunu dinlemek kanayan yaraya bıçak sokup çevirmek, klibi ile izlemek o bıçağı yaranın içinde döndürmek etkisi yapıyor ruhta...

insanın kaybettiklerini anması belki sadece dua ile olmuyordur. dua edemeyen ellerimi dizlerimde kavuşturup senin için bu şarkıyı dinliyorum ben de.
  • geçen haftalarda istemsiz takıldı dilime , bende öyle çalışmasız neşe karaböcek tadında çaldım söyledim , kaydettim.
    evde insanın canının sıkılması çok zor sözlük ...
    zor.
    benim versiyon için ;

https://youtu.be/jh9_qgjfofs
  • hiç unutmayacağım bir şarkı. bazen bazı şarkıların değeri çok büyüktür. o da bu şarkılardan biri.
  • dünyanın en kötü espirilerini yapan ama sıra şarkı yapmaya gelince bambaşka biri olan selami şahin’in ölümsüz şarkılarından biridir. müzisyenlik yaptığım yıllarda, bir akşam kendisine çalmıştım.
  • zeki müren'in en sevdiğim şarkısı. dinlerken beni alıp uzaklara götüren bir tınısı var.
hesabın var mı? giriş yap