şükela:  tümü | bugün
  • nejat işler'in sesinden memleket kokan güzel bir meyhanedeyiz.biz reklamı. yurtdışında yaşayan dostlarda özlem ve hüzün duyguları uyandıracak olsa da benim içim az da olsa umut doldu. yüreğinize sağlık kardeşim. şerefe!

https://www.youtube.com/watch?v=b_69buqngeu
  • yurt dışında kaldığım sırada kokoreç ve rakı kokularını rüyamda hissederek ağlamışlığım var, o nedenle şahsıma çok anlamlı gelen reklamdır.

her ne kadar şu memleketten siktir olup gitmeyi çok istesem de reklamdaki duygular, o eksiklik birebir yaşanıyor...

"salça" istiyor ya adam hani, tuhaf karşılanıyor,
    siz yurt dışından dönünce tabaklarca mercimek çorbası içenlere sorun bir de o hasreti...
  • biraz şu jenerasyonun yaralı karnına çalışılmış gibi geldi, ama yanlış da değil. ben o markette görüp yüzüne bakmadığımız konserve sarmayı, kimse görmesin de paylaşmayayım diye gizlice yerken, boğaz düğümlenmesinden yutamayıp kendi halime yarılmaya başladığımı bilirim...
  • görmemiş, okumuş cahil olan ama çaktırmayan beyaz türk kitlesine hedefli video.

insanoğlunun buzdolabı yokken yazın biçtiğini kışın yiyebilsin diye binlerce yıl önce geliştirdiği salça teknolojisini anadolu'dan gayrı yok sayacak kadar cahiller içindir. herhalde yaratıcı ekibin anası-ninesi olmadı hiç, salçayı hep konserveden falan yemişler. anca tc sınırları dahilindeyken gökten zembille inen bir şey sanıyorlar.
  • "buralar şahane, giden çok perişan" temalı, bilemeyen kitleyi avcuna almaya çalışan video.

salça mı? git bir marketten al kardeşim. nerede yaşıyorsun? afrika'da bir maden ocağına mı kitlediler seni nedir? şaka mısınız başımıza?

türkçe? türk'ün olmadığı yer göster bana allah rızası için, 15 senedir gezmekteyim, 3 farklı avrupa ülkesinde yaşadım, birinde halen yaşıyorum, 4 kıtada 30'dan fazla ülkede 100'den fazla şehirde haftalık konaklama şansım oldu, türk'ün olmadığı yer bulamadım arkadaşım. sen neredesin, bi deyiver hele... hem kebapçının olmadığı yer mi var allasen?

desen ki: "bizim köyün zibirik dolması hiçbi yerde yok" tamam kardeşim derim eyw, sen dön köyüne.
  • gitmek lazım diye gidersin,
    özlersin.
    çok özlersin hem de.
    sonra dönmek lazım diye dönmek istersin,
    dönemezsin.
    çünkü geçtir artık,
    yetişemeyeceğin kadar geç...
  • tahammülsüzüm çirkin, samimiyetsiz, çok bilmiş tavırlarınıza, toprak kokmayan sokaklarıniza. artık ben sizden gayriyim gitmek haktır o zaman.