şükela:  tümü | bugün
743 entry daha
  • gitmek tercihtir kalmak ise kader.
  • gitmek zordur

gidenin yolu meçhul ve çetindir, cesaret ister
  • sevene hepsi zor..
  • bunu yaşayana sormak lazım. madalyonun bir yüzü gidendeyse bir yüzü de kalan da. hangisine sordan kendi seçimini zor olarak nitelendirir. bazı sorular vardır ya hani içinden çıkamadığımız. neresinden tutsak elimizden kalan. işte tam öyle bir soru. mesela ben zamanında gitmeyi seçmiştim. bu karşıdakine korkaklıktı. ama benim yapabileceğim zor ama en iyi şeydi. bazen kalmak da yorar insanı. daha çok yıpratır. sevdiğini arkadında bırakıp gitmeyi seçen ne kendini ne onu yormayı seçer. bu daha güzel erdemdir bana göre. ama giderken hangi niyetle gittiğine de bağlı. çok karmakarışık..
  • gidene giden olmak zor gelir ta ki kalan o olana dek.
  • gitmek daha zor. çünkü senin tercihindir. gitmen gerektiğini bildiğin halde gidemezsin bazen.. çok büyük irade ister. ama karşındaki gidiyorsa bu onun tercihidir ve senin yapabileceğin hiçbir yoktur. mecbur kalır ve zamanla alışırsın.
  • kalmak ve gitmeye karar vermek çok zor. gidince güzelleşiyor dünyam.
  • dünyada sevilmiş ve seven nafile bekler,
    bilmez ki giden sevgililer dönmeyecekler.
    birçok gidenin her biri memnun ki yerinden,
    birçok seneler geçti; dönen yok seferinden.

yahya kemal beyatlı.

kalmak zor...
  • hâlâ seviyorken ikisi de zordur.
  • kalmak tabikide, gidersem yeni birini bulurum aq, burdayken bazı şeyler zor geliyor,anılar falan, ama gittiğin yerde afedersin denk şekilde yaşarım, şu anda oldugu gibi.
40 entry daha