• buray'ın istersen ve sen sevda mısın ile birlikte şu aralar en çok dinlenmekte olan şarkısı. hafiften pop-arabesk ama bence diğer ikisinden daha güzel ve hatta yalındı, kenan doğuluydu filan benzetmelerden sıyrılan bir yorumu var bu şarkıda, çok daha 'kendi gibi'.

gitmem gerek buralardan
    çok yorgunum yaşanandan
    senle geçen her günümde başkası vardı
    sana öyle haksızlıkla
    yalanlarla aşksızlıkla
    davrandığım her anımda dünyam karardı
    sessiz sakin, telaşsızdı aşkın
    korkmadım ben de daha çok yaklaştım
    korkmadım ben de..
    inan görmedim hatanı, ardından atanı tutanı
    söyleyeceklerin kaldıysa dinlerim
    bi bilsen içimde yatanı
    her gece gönlüme batanı
    unutamadım bir türlü onu beklerim
  • buray hakikaten iyi işler çıkartıyor. bu şarkı da en az tutan iki şarkısı kadar güzel. beğenerek takip ediyoruz efenim.
    diğer iki şarkısı (bkz: sen sevda mısın) (bkz: istersen)
  • (bkz: loop'a alınacak şarkılar)

şu aralar epey popüler olan buray'ın bana göre en güzel şarkısı. hafif başlayıp oldukça güzel bir şekilde yükseliyor. güzel bir melodinin üstüne iyi sözler yazılmış, buray da başarılı bir lekilde yorumlamış. ayrıca üstteki yoruma da katılıyorum, tam yollara düşmelik bir şarkı.
  • baba candır dizisinin 29. bölümünde tesadüfen duyduğum ve dinlemekten kendimi alamadığım, melodi tınıları kulağa hoş gelen buray şarkısı. ağzına yüreğine sağlık.
  • buray - gitmem gerek (akustik versiyon)

"bir şarkı nasıl hissederek, hissettirilerek ve bir o kadar duru, sakin okunabilir?" sorusunun uygulamalı yanıtıdır.
  • özetle: "senle geçen her günümde başkası vardı."
  • gitmem gerek, buralardan çok yorgunum yaşanandan
    senle geçen her günüm de başkası vardı
    sana öyle haksızlıkla, yalanlarla aşksızlıkla
    davrandığım her anımda dünyam karardı

inan görmedim hatanı, ardından atanı tutanı
    söyleyeceklerin kaldıysa dinlerim
    bi bilsen içimde yatanı her gece gönlüme batanı
    unutamadım bir türlü onu beklerim..
  • buray'ın kıymeti yeterince bilinmeyen güzel şarkısı. bir vakitler baba candır dizisine sarmış olmasam benim de kendisinden haberim olmayabilirdi, zira youtube'de sadece akustik versiyonunun resmi bir videosu var. piyanonun eşlik ettiği sade ve sakin bu hali de hisli olsa da, çok çeşitli enstrümanlarla zenginleşmiş kaydının çok daha lezzetli olduğunu düşünüyorum. lakin arabesk tınıyı artıran kemanlar daha az kullanılsa çok daha iyi olurmuş demekten kendimi alamıyorum her dinleyişte.

güzel sahneye eşlik eden hali

akustik

bir de dün akşamki bgm konserinde çalmalarını beklediğim bir şarkıydı, eksikliğini hissetmedim desem yalan olur.
  • buray'ın şahane slow parçasıdır. joytürk akustik yorumu bence en güzeli.

https://www.youtube.com/watch?v=kqiqhh7vjl0
hesabın var mı? giriş yap