şükela:  tümü | bugün soru sor
  • beni bırak bu köhne şehirde, sen git. alıştım ben buraların isli havasına, kimsesizliğine. sen zaten niye geldin ki bu şehre. ne güzel mutsuzdum kendimce. köşe başlarında içerdim, sigarayı derin derin çekerdim ciğerlerime. çok bağıran seyyar satıcıya küfrederdim, kaldırımdan giden motosikletlere. her şey boktandı. seni ciğerlerime çekene kadar. parfüm kokmazdın sen. papatya kokardın, çocuk kokardın. sesinde kaybolurdum ben senin.
    sen git en iyisi! bana bir haller oldu seni gördükten sonra. sever oldum bu şehri. hiç sevmediğim adamlara bile selam verir oldum. is kokusu bile seni hatırlatıyor bana. sen git! yabancı ol. ellerim çirkinleşsin yine. bilirsin ellerim bir tek seninle güzel ve ellerinden alamıyorum ellerini. gülüşün unutturuyor bana tüm acılarımı, çocukluğumu hatırlatıyor. gecelerde yıldızlarda değil de senin gözlerinde kaybolur oldum. oysaki bir tek yıldızlarını severdim bu şehrin. is pus içinden kendini göstermeye çalışan yıldızlarını. şimdi gözlerin var, içinde kaybolduğum.
    sen en iyisi git! geç olmadan, hüzün ve ayrılık bizi bulmadan git. büyüsü bozulmadan git! beni bırak kendimle. yine söveyim köşe başlarında seyyar satıcılara. boğazlarım ağrısın isten. ya da kal. bahçeli bir evimiz olur, yaşarız orada son nefesin zamanı gelene kadar. ama ne olur; gideceksen bugün git.
    ben, sen olmadan git!

edit: gitti iki gözümün nuru.
    iyi ol. yani kiminle olursan işte. benimle olmayacağını biliyorum ve bu en başından beri zoruma gitmiyor. aslına bakarsan iyi olduğun sürece umurumda da değilsin. saçlarını kurut mesela. çok geçe kalma geceleri. yorma kendini, uyu. içme şu zıkkımı öyle. ağlamayacağım. iyi ol. bu cümleyi ikinci kuruşum. nerede, kiminle mutlu olursan, orada, onunla kal.
  • hazır ayaktayken bir bardak su verir misin
  • zamanında emre aydın tarafından şarkıya dökülmüştür. bunun dışında bir şey söylemek anlamsızdır.

--- spoiler ---
    git gideceksen bekleme
    farklı değilsin sen de
    gideceksen bekleme.
    --- spoiler ---
  • verde bi sigara içelim öyle git ?
  • "sana gitme demeyeceğim, ama gitme lavinia"

özdemir asaf
  • duygusalatası içinden saliselik his değişimleriyle mağrur, mağdur, atarlı, köpek tandanslı sözler dökülebilir;

giden atın başı tutulmaz ki senin de at olmadığın açık ki ayrıca olsan zaten başını neden tutayım ahahah.. gülmedin. peki. seni özgür bırakıyorum dönersen sikerim, dönmezsen zaten hiç benim olmamışsındır. hem sen gitmiyorsunuz asıl ben sizi kovuyorum; siktir git! giiiiit, giiiiiiiitt, giiiiiiiiit-me dur yalan söyledim doğru değil ayrılığa.. pınar neyin var ya? beni öldür öyle git kızım ne diyosun sen ya ühühü
  • şu çöpü de atıver !
  • götür beni gittiğin yere*

gitmek isteyene; yolun, bahtın açık olsun demekten başka bir şey söylenemez.
  • kendisini bir şarkıyla uğurluyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=xu-m7ahmdcc
  • cikar çıkmaz kapat kapıyı cereyan yapıyor !