• teşekkür ederim. hayatima kattiklarin icin. dogru zamanda geldigin, dogru zamanda gittigin, bittigini kabul edecek olgunlukta biri oldugun icin. hayatini kuru bir inat ugruna yurumeyen iliskilerini, evliliklerini bir omur surdurmeye calisip santim santim curuyen ve yine sonunda elde var koskoca bir sifirla kalakalan insanlardan olmamiza izin vermedigin icin. kisa bir zaman bile olsa kalbimi hizla attirdigin, yasadigimi hissettirdigin, iyi ki tanimisim, iskalamamis yasamisim onu dedirttigin icin teşekkür ederim. ustadin dedigi gibi: her aşk onceki bir aşktan yapiliyor. tesekkur ederim benim daha iyi , aski daha iyi bilen, ayrilikta bile guzel bir adam olmama katki sundugun icin.
  • "sana gitme demeyeceğim, ama gitme lavinia"

özdemir asaf
  • hiçbir sözcüğü israf etmeyin. bırakın, gönül kapınızı çarpmadan sizi kırmadan dökmeden gitsin. gitme demek ya da kalması için herhangi bir şey söylemek sizi ancak onun gözünde değersizleştirir ve gitmesini hızlandırır.
    ne diyelim, gidenlerin yolu açık olsun.
  • şöyle bir söz var “ gitmek isteyeni kırk düğüm halatla bağlasan, tutamazsın. kalmak isteyene saç teli yeter.”
    sevgi herşeye yeterli değil.
    bazen gitmesi, yarım kalması bazen de yara alması gerekiyordur.
  • birlikte geçirdiğiniz güzel zamanlar ve hissettirdikleri için teşekkür edip "yolun açık olsun" demek kafidir.
  • çoktan gitmiştir o.
    sana söyleme inceliğini gösterdiyse kibarca "teşekkür ederim her şey için" dersin.
  • (bkz: siktir git)

gidecek kadına/ adama bel bağlamayın.
  • hiçbir şey. sakın bu hatayı yapmayın tecrübeyle sabit bir durumdur ki gitmek isteyen gider. eğer gitmesini çok küçük bir ihtimalde olsa durdura bilersen o zaman sen hep gitmesinde korkacaksın oda hep gitme fikriyle yaşayacak her olumsuzlukta yada her durumda ikinizin aklında hep bu olacak.

çok klişe ama bırak gitsin eğer dönerse sağlam dönüyor.
  • o gitme dedi, ben kaldım.
    bir süre sonra ben gitme dedim, o siklemedi...
  • zamanında emre aydın tarafından şarkıya dökülmüştür. bunun dışında bir şey söylemek anlamsızdır.

--- spoiler ---
    git gideceksen bekleme
    farklı değilsin sen de
    gideceksen bekleme.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap