• müslüm baba 1990 yılında meyhaneci/kırık sazım albümünün b yüzünün 3 şarkısı olarak seslendirmişti. ferdi tayfur da zaman tüneli albümünde. bana göre tabi ki baba daha güzel yorumlamıştır, ben taraflıyım, doğru bakamam bu konuda. sözü ve müziği özer şenay'a ait harika bir şarkıdır.

neden bana bahtım gülmüyor artık
    sevdiğim yanımda olmuyor artık
    yüreğim derinden sızlıyor artık
    gençliğimi verin almayın yıllar
    beni yerden yere vurmayın yıllar

evvelce ümitler bana gülerdi
    başımda sevdanın yeli eserdi
    dost bildiğim herkes beni severdi
    beni yerden yere vurmayin yıllar

durun ümitlerim etmeyin durun
    evvelce mutluydum maziye sorun
    günahım çok ise zincire vurun

gurbet ellerinde garibim şimdi
    sevda çöllerinde susuzum şimdi
    kadere talihe dargınım şimdi
  • müslüm baba söylerken "daha keder varsa getirin şimdi, gençliğimi verin, almayın yıllar" kısmını kendisi eklemiştir. şarkının baba harici versiyonlarında "daha keder varsa getirin şimdi" kısmı yoktur. isyanı eksiktir diğerlerinin. babamm, ruhun şad olsun.
  • bir an önce leyla ile mecnun dizisinde kullanılmasını temenni ettiğim ferdi tayfur şarkısı.
  • müslüm baba'nın meyhaneci/kırık sazım albümünden bir şarkı.

"daha keder varsa getirin şimdi"
  • müslüm gürses vahde yorumlarken, ferdi tayfur'un 4/4'lük oyun havası formatına getirip rezil ettiği şarkıdır
  • müslüm gürses’in “yüreğim derinden sızlıyor artık” dediği yerde benim de yüreğimi sızlatan şarkı.
  • müslüm gürses’in söyledıği parçada orkestra bile vasatken, ferdi tayfur’un söylediği tarafta orkestraya kadar uyum mükemmeldir.

ferdi tayfur un söylediği versiyon çok daha başarılıdır. rahmetli müslüm babanın vefatından sonra popülizmine yakalanan sahte hayranlarının müslüm babayı daha çok beğenmiş olması normal ama adil değil.

yiğidi öldürürüm ama hakkını yiyemem, bu şarki ferdi tayfura çok daha fazla yakışmış.
  • selçuk abay’ın, avrupa müzik etiketiyle yayınlanan tekli çalışmasında yeniden yorumladığı parça.

söz & müzik: özer şenay
    düzenleme: selçuk abay

ilker uzunalan imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • ferdi tayfu'un en sevdiğim şarkılarından biridir
hesabın var mı? giriş yap