şükela:  tümü | bugün
  • barmene verir.
    (bkz: kendimden biliyorum)
  • her mekanda en az bir tane bulunan personeldir.

duruma göre mekan sahibi, yakını veya çalışanlarından en az birini yatağa atmış veya atacak olan tiptir. helal olsundur.

uzattığı okulu bitince köyüne döner, yerine bir başkası gelir, çarklar dönmeye devam eder.

sadece bar değil kafelerde de bulunan kişidir. bundan bir adet yoksa mekan 69 lira ceza yer.
  • inanmazsınız ama büyük ihtimalle bakiredir.
  • o sahibin gozunde yolunacak bir musteri ve ortama abazan cekecek bir meta olan kizdir.

kiz bunun farkindadir ya da degildir ama o bar sahibi ve dahi calisanlarin samimiyetteki amaci budur.

ha azicik da "belki bize de is atar" mantigi da yok degildir.

azcik gozlem yetenegi olan bir insan uzaktan o bar sahibini ya da calisanlarin diger kizlarla samimiyetini takip eder ve gogus kalca arasinda nasil goz banyosu yaptirdiklarini fark eder...

ya da samimi olup da ortami terk eden baska bir kiz hakkinda neler konustuklarina muhakkak sahit olmustur.

kimse kendini kandirmasin ayy agbiiim olduu diye. yok oyle bir duya. ha keske olsa ama yok iste...

bu sebeple cok ozel bir gun degilse bara gitmem. cafe bar tarzinda sık sık gittigim yerde ise ne kimsenin adimla hitap etmesine izin veririm ne de kimseye adiyla hitap ederim. mekan sahibi de dahil gelip elini omuzuma koyacak olsa "ee nagber" diye o kolu gotune sokarim.

herkes yerini bilecek.
  • cok ictigi zaman bar sahibinin kendisini baska erkeklerin alip goturmesinden koruyacagini dusunmektedir. ancak bu korumanin siniri bardaki adamlara korumaya guvenerek futursuzca yazmaya baslamasidir. (bkz: erkeklere yazan kizin bardan yaka paca atilmasi) (bkz: kadin erkek esitligini hisseden bar kizi)
  • sosyal hayattaki başarısızlığını buradaki adamların çıkar ilişkisi bazlı davranışlarını "ay beni çok sevdiler" olarak algılayıp kapatmaya çalışan kızdır.

sonunda elden ele gezer, adı çıkar, bir daha da o bara gidemez. mundar olur kız.
  • bazı işletmeler mekanda vakit geçirsin diye kadınlara ücret bile öderken kanka ayağına enayi gibi kullanılan kişidir. bir de denmiş ki, düzgün olmalı, erkeklerle flört etmemeli. sevgilisi olan kızın etrafında kim dolanır, değil mi efenim. süs gibi dursun orda, müşteri çeksin.
  • bana sözlük ahalisinin büyük bir çoğunluğunun kafasının nasıl çalıştığını sorgulatmış kızdır. ister gide gele gerçekten personelle/bar sahibiyle kaynaşmıştır, ister ortamdaki biriyle gerçekten de yatıyordur. illa bardaki birilerinin kendisinden bir beklentisi olmak zorunda değil, kafası çalışan biriyse de zaten kurduğu ilişkilerin niteliğini biliyordur. insan lan bu, ne istiyorsa yapar. tek başına çok da huzurlu yaşayamayan bir canlı, elbette insanlarla iletişim kuracak. herkesin her durumdan bir çıkarı olmak zorunda değil, hayat o şekilde işlemiyor. gelip de bu iletişimi sizinle kurmuyor diye mi gücünüze gidiyor, çözemedim ki nedir sıkıntınız.
  • dövmeli ve pirsinglidir. boynunda yeşil bir şal vardır. saçlarına rasta yaptırmayı düşünmektedir. vejetaryendir. karşı sokaktaki sahaflarda kitap okuyarak ve kedi severek vakit geçirmekten hoşlanır.