• ürün iade etmek istediğinizde tüm iade süreçlerinin sonunda "sayfa bulunamadı" hatası veren platform.

edit: bir saat sonra sorunu düzelten platform.
  • yaklaşık 13 gün önce sipariş verdiğim ürünleri teslim edilmesi gereken adrese teslim etmeyen şirket. ürünler ortada yok ama para çekildi tabi.türkiyenin kargo şirketlerini bildiğim için yaşlı annemin asansörsüz apartman dairesini değil düz ayak olan abimin iş adresini verdim. ona rağmen kargo teslim edilmedi. zaten annemin yaşından ötürü sokağa çıkmasını istemediğim ve yurtdışında olduğum için alışverişleri benzer sitelerden yapıyordum. iade için şirkete yazdım iki gün geçmesine rağmen cevap bile vermediler. puanlara ve yorumlara kanmayın. alternatif siteleri kötünün iyisi düşüncesiyle değerlendirin. amazon amerika'dan israile bir hafta içinde teslim ediyor siparişleri, on günü bulduğu da oluyor. gecikirse ve cayarsan tek bir mesajla yarım gün içinde kredi kartına iade yapıyor. varın gerisini siz düşünün, vay halimize güzel ülkem.
  • aldigim urunu iade etmeme ragmen, iadenin sistemde gorunmedigi, bir sekilde kayboldugu ve ucret iadesinin yapilmadigi sacmasapan online satis sitesi. aman diyim. bir daha asla! hepsiburada amazon gibi sitelerde iki tik ile iade baslatip konuyu kapatabilirken, bu sitenin sistemi, kargo saticiya teslim edilince, iadeyi sistemden sildi. bu nasil bir salakliktor yahu? hadi ben app'ten vs goremiyorum, cagri merkezindeki calisan arkadaslar da goremiyor. 200tl icin suradan alayim de daha iciz olsun dedim, simdi ulke kayniyor corona diye ben su salak kargoyla ugrasiyorum. aman diyim uzak durun.
  • hakkımı alamadığım, yaptığım 5 adet satışın üstüne yatan firma. 3 gündür aynı şeyleri evirip çevirip söylüyorlar durumla ilgili bilgi almak istediğim zaman. satışlar onaylanmış alan memnun satan memnun, sırf pandemi var diye hakkımı aramayacağımı falan mı sanıyorlar anlamadım.
    bu 2 oldu gittigidiyor, en iyisi farklı bir satış kanalına yönelmeli.
  • teknosa mağazasından satın aldığım ve teslimatı yapılan 5599 lira değerinde ki ürünün iadesini kartıma gerçekleştirmiş bu hatalarını düzeltmek yerine hiçbir şekilde bana ulaşmayan,benim ödeme yapmak için uğraştıgım bir eticaret sitesi.

şikayetvar'a yazdım,gittigidiyor müşteri hizmetleri aracılığıyla şikayet oluşturdum,mail attım,canlı yardımda sorunu dile getirdim ve halen ilgilenmiyolar.

eğer yarın gün içinde sorunu neticeye ulaştırmazlarsa hiç birşekilde ödeme yapmayacağımı mağduriyetimi ayrı başlık açarak detaylı bir şekilde dile getireceğim.
  • sanırım gitgide daha berbat bir yer olması için uğraşıyorlar. satıcıların yorum sayfalarında artık yorumların pozitif mi negatif mi olduğu görünmüyor, yorumların sadece yazılarını gösterir olmuş
  • edit: özelden mesaj atarak ürünlerin satıştan kaldırıldığını söylediler, bana da teşekkür etmek düşer. teşekkür ederim gittigidiyor :)

fırsatçıları bünyesinde barındıran e ticaret sitesi.

1 litre kolonyayı 85tl gibi aşırı pahalı satmaktalar. ticaret bakanlığı 2 müfettiş gönderse keseceği cezalarla fakir fukaranın karni 2 ay doyar
    kaynak

200 ml limon kolonyasına 39 tl link

370 ml limon kolonyasına 49.90 tl link
  • spor aletleri, dambıl seti üzerinde yaşanan fahiş fiyat artışını hadi onu geçtim ürünü satın alıp kargoya vermeyen, daha yüksek meblağya satmak için satın alınan ürünü kargolamayan satıcıları kontrol ederlerse seviniriz. özelden ulaşırsa uz kanıtlarıda atarız.
  • rezil bir site kendi sorunlarını benim çözmem için uğraştırıyorlar ürünüm gelmesine rağmen para iade oldu diyorum 2 ay oldu ilgilenmediler.bugunden itibaren tek kuruş odeme yapmayacağım ne halleri varsa teknosa mağazasıyla kendi aralarinda çözsunler böyle sacmalik olmaz

edit: buraya yazdıktan sonra iletişime geçip kartıma iade edilen ücretin ödemesini yaptım ve üzerimden büyük bir yük kalkmış oldu.teşekkürler ekşi sözlük.
  • son dönemde ürün görseli ve açıklamasından farklı ürünler gönderilme olayını abartan e-ticaret sitesi.

son 1 ayda ben ve yakın çevremin ortalama 10 siparişinde 8'i farklı ürün olarak teslim edildi.

yani mesela beyaz bir ürün sipariş ediyorsun, siyah ürün geliyor. naneli ürün sipariş ediyorsun, sade ürün geliyor. medium ürün sipariş ediyorsun small ürün geliyor.

diğer e-ticaret sitelerinde bu durum kırk yılda bir yaşanırken, burada neredeyse her siparişte yaşanmaya başladı. ekstra bir sorun bu.

özellikle bu dönemde de iade ve değişimle de ne ben uğraşmak, ne de kargo firmalarını uğraştırmak istemediğimden de gelen neyse onu kullanıcam.

lakin bir daha da kendilerinden alışveriş yapmayarak bu durumlarla karşılaşmaktan kendimi koruyacağımı söylemem de sürpriz olmaz herhalde.

öyleyken böyle işte...
hesabın var mı? giriş yap