şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı)

    gittigidiyor'un enflasyonla topyekun mücadele kampanyası başlatan çok sevdiğimiz cumhurbaşkanımız tayyip erdoğan'ın biricik damadı berat akbayrak'a meydan okumasıdır.

    satıcılarının kanını emen gittigidiyor'un yeni güncellemesi, [(bkz: bir zenci daha yollarsaniz)köprünün başına bir zenci daha yollanmasını] talep etmeyi gerektirmiştir.

    gittigidiyor denen kan emici, berat albayrak'ımızın yüzde 10'luk indirim çağrısına kazan kaldırmış ve satış komisyonlarına indirim değil bindirim uygulamıştır. hem de öyle böyle bindirim değil. satılan ürünün kârından değil de genelinden komisyon alan bu kan emiciler, bazı ürünlerde yüzde 13 olan kâr oranını yüzde 20'lere çıkarmıştır. mesela anne / bebej ürünlerinin komisyon oranı yüzde 13'ken yüzde 17'ye çıkarılmıştır. yani 1000 tl satış yapan bir satıcı, gittigidiyor'a kâr üzerinden değil, ürünün genel fiyatlaması üzerinden komisyon ödeyecek ve 170-200 tl bayılacaktır. bu oran, satıcıların bir çoğunun ettiği kârın iki katından bile fazladır. bu artış, otomatikman satıcıların da ürünlerinin fiyatlarına en az yüzde 5-7 oranların zam koymasına ve beratımız canımız bakanımızın çağrısının boşa çıkmasına neden olacaktır.

    bu gittigidiyor, damadımız canımız berat albayrak'ı takmayarak ne yapmak nereye varmak istemektedir?