şükela:  tümü | bugün
  • "gittigidiyor'un iade edilen ürünün parasını iade etmemesi" olacaktı da karakter yetmedi.

özet: iade edilen ürünün parası hesabıma yatırılmadı ve yatırılmasının taksitle değil de "tek seferde" yapılmasını istedim. 6 ay boyunca iadeyi yansıtmayan firma tek seferde yansıtma işlemini yapmadı. bahaneleri de "biz tek seferde yatırıyoruz, banka taksitli yansıtıyor." tamam da insafsızlar, 6 ay boyunca ne bok yediniz?

ekim ayı içerisinde 6 taksit ile gitar aldım. yanlış aldığımı fark ettim ve iade süreçlerini başlattım. gitarı gönderdim ve iade kabul edildi ki zaten iadeyi kabul eden firma, ürünün sahibi olan mydukkan.

her neyse; iade kabul edildi ve bana ürünün taksitle alındığı için paranın da taksitli bir şekilde kartıma yansıtılacağı söylendi. bu olayın üstünden 6 ay geçti ve taksitler bitti ama kredi kartına hiçbir şekilde yansıtılmadı iade. bunu fark edince hemen banka ile iletişime geçtim ve banka tarafından bana söylenen şu:

"gittigidiyor iade işlemlerini başlatmamış"

bunun üzerine gittigidiyor ile yazılı görüşme başlattım. bu iadenin "tek seferde" yapılmasını, taksitli bir iadeyi kabul etmediğimi söyledim. yazışmalar aşağıdadır (eskiden yeniye):

ben
    22-04-2014 13:36:07
    aldığım ürünü iade ettim ve ödediğim paranın kartıma taksitli olarak yansıtılacağı söylendi ancak kartımın hesap hareketlerini incelediğimde böyle bir şey görmedim. 113.20 lira taksitli olarak karttan çekilmiş ama geri ödeme yapılmamış.

bankayla görüştüm, ödeme bildirimi yapmamışsınız.

---

gittigidiyor
    22-04-2014 17:11:57
    merhaba

yaptığım incelemede, iade işleminizin bankanızdan kaynaklanan hata nedeniyle yapılamadığını görüyorum. şu an iadenizin yapılması için bankanıza bilgi verdim. en kısa sürede iadeniz bankanız tarafından yapılacaktır. bu konuda endişe duymamanızı rica ederim.

gittigidiyor'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

gittigidiyor destek hattı - ceylan

---

ben
    25-04-2014 00:44:38
    merhaba,

iade işlemlerinin başlatıldığına dair e-mail adresime slip ya da herhangi bir belge gönderir misiniz. ayrıca bu iade işlemi umarım tek seferde yapılır, 6 aya yayılmış bir şekilde iade istemiyorum kesinlikle.

iyi çalışmalar.

---

gittigidiyor
    25-04-2014 09:34:03

işleminiz iptal edilmiş ve 88276889 numaralı ürünün bedeli olan 113,20 tl kartınıza iade edilmiştir.

ödemenizi taksitli olarak yaptığınızdan, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması, tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir.

taksitli işlemlerin iadelerinde, tutarın tamamı gittigidiyor tarafından kredi kartınızın ait olduğu bankaya tek seferde ödenir. bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır.

iade işlemi 2-4 gün içerisinde kartınıza yansıyacaktır. ayrıca, gelecek olan ekstrenizde (hesap özeti) iade işlemini görebileceksiniz. iadenin kartınıza geç yansıması halinde, iadeniz hakkında bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

gittigidiyor destek hattı - aslı

---

ben
    25-04-2014 22:18:04
    merhaba, sürekli farklı birisi yanıt verdiği için isimle hitap edemiyorum, bu konu hakkındaki diyalog için yanlış bir tavır.

taksitli iade işlemine gelince;
    6 aylık bir gecikme gittigidiyor.com\'un sorumsuzluğu ve ciddiyetsizliğidir. bu tavrınızı sponsorluk anlaşmalarında da yaşasanız, gelirleriniz 6 ay gecikmeli ödense bankayı mı suçlayacaksınız?

bu konu hakkında banka temsilcileri ile 3-4 kere görüştüm, bu süreçten sıkıldım artık. banka ile gerekli görüşmeleri yapacaksınız ve tek seferde ödemeleri gerektiğini söyleyeceksiniz. böyle bir durumu sağlamıyorlarsa gittigidiyor.com gerekeni yapacak.

banka taksitli yansıtıyor filan beni ilgilendirmez. işlemi başlatmamışsınız ondan sonra \"biz tek seferde yatırıyoruz, onlar taksitli yansıtıyor\" filan demek saçmalık başka bir şey değil.

bu konu hakkında ne gerekiyorsa yapın, tek seferde hesabımda göreceğim o parayı. beni ilgilendirmez.

iyi çalışmalar.

---

gittigidiyor
    26-04-2014 06:19:52

destek hattı 7/24 hizmet verdiği için farklı müşteri temsilcileri size bilgi veriyor.

iadelerin taksitli olarak yansıması bankaların süreçlerinden kaynaklandığı için maalesef size yardımcı olamıyorum. anlayış göstermenizi rica ederim.

gittigidiyor destek hattı - uğur

---

ben
    26-04-2014 19:37:22
    iadelerin taksitli yansıması bankaların süreçlerinden kaynaklanıyor da; benim iade ettiğim ürünün ücretini 6 ay boyunca iade etmemeniz gittigidiyor.com\'un eşşekliğinden kaynaklanıyor. onu ne yapacağız?

ne yapıyorsanız yapın, tek seferde ödetin. bunu sağlamazsanız;

sikayetvar.com - eksisozluk.com gibi birçok etkili platformda bu saçmalığınızı dile getireceğim haberiniz olsun. bununla da kalmayıp tüketici haklarını ihlal ettiğiniz için gerekli kurumlara başvuru yapacağım.

---

gittigidiyor
    28-04-2014 09:00:14
    merhaba,

gittigidiyor ürün bedelini hesabınıza tek seferde iade eder. ürün bedelinin kartınıza taksitli yansıması gittigidiyor ile ilgili değildir. bu durum bankanın uygulamasıdır. ürününüzü taksit seçeneğiyle aldığınız için, banka her ay taksit tutarı kadar kartınıza yansıtmaktadır. bu işlemi lütfen bankanızla paylaşarak bu şikayetinizi iletebilirsiniz. bu aşamada gittigidiyor'un yapabileceği bir işlem bulunmadığını önemle belirtmek isterim.

gittigidiyor destek hattı - betül

---

28-04-2014 13:54:14
    yahu gittigidiyor iadeyi zamanında yapmamış ki banka bana parayı versin. neyini anlamıyorsunuz? 6 ay geçmiş üstünden hala iade yapılmamış, ben farkına varıp da iletişime geçmesem umrunuzda bile değil. sorumlu ve suçlu olan sizsiniz!

---

gittigidiyor
    28-04-2014 16:48:17

iadenizle ilgli bankanıza talimat verildiğini görüyorum. ürün bedeli 2-4 gün içinde kartınıza iade edilecektir. konuyla ilgili detayları bankanızla görüşebilirsiniz.

gittigidiyor destek hattı - aslı

---

28-04-2014 17:04:03
    6 ay gecikmeli verilmiş talimatın taksitli iadesine ne yapayım ben?

---

gittigidiyor
    29-04-2014 09:34:02
    merhaba

iadenizin taksitli olarak yansıtılmasının bankanızın süreç ve uygulamalarıyla ilgili olduğunu belirtmek isterim. dilerseniz, bankanızla görüşme sağlayarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

gittigidiyor destek hattı - kübra

iadenin yapılmadığını fark etmeseydim ne olacaktı acaba?
  • gittigidiyor'un normal gördüğü bir uygulama. başkasının parasını kendi parası gibi görmelerinden kaynaklıdır.
  • başlığı görünce tekrar konu açmak istemedim.

28 haziran'da aldığım ve tarafımıza teslim edilmeyen ürüne iade süreci başlatıldı. ancak yaklaşık 5 gün önce, "24 saat içinde paranız hesabınıza iade edilecektir" yazan gittigidiyor, aradan geçen süreye rağmen herhangi bir iade yapmadı.

işin ilginç yanı bundan sonra başlıyor. şikayetvar.com a girdim. şunlara bir döşeyeyim diye. bir baktım son günlerde benzer şikayet sayıları o kadar fazla ki, artık gg cevap vermeye bile tenezzül etmez olmuş.

bilmiyorum bu bazı şeylerin habercisi mi, yoksa adamlar kasıtlı olarak paramızı mı kullanıyorlar. ama yapılan hareketin sistematik bir terbiyesizlik haline geldiği de aşikar.
  • sanirim ben de gittigidiyor un iade magdurlarin arasina katildim.

olay su sekilde gerceklesti,
    27.12.2017 de ayakkabi aldim. ayni gun kargolandi ve ertesi gun kargo teslim etti. urunu gittigidiyor uzerinden onayladim. sonra begenmedim ve iade etmek istedim. site uzerinde iade et yok. yardim kismina baktim urunu teslim aldim derseniz iade etme diye birsey yokmus. satici ile irtibat kurup, satıcının iade islemine baslamasi gerekiyormus. cok kez alisverisim oldu ama hic iade etmemistim gittigidiyordan. o an zaten son alisverisim olacak. neyse saticiyi aradim, kargo numarasi filan verdi (satici sansima durust cikti, saticiya ulamasam vay halime). gonderdim kargoyu.

3 gun gecti gittgidiyor hesabimda iade ile alakali hicbirsey yok. musteri hizmetleri telefon ile yok zaten. mesaj gonderdim. cevaplamislar, iste satici parayi havuz hesabimiza aktarmadi vs. aktardiktan sonra size iade edecegiz. saticiyi tekrar aradim. satici, 29.12.2017 de parayi geri aktardigini soyledi ve dekontu bana gonderdi.

satici iade etmis parayi. durumu gittigidiyor a mesaj olarak anlattim. 3 kez daha farkli gunlerde mesaj gonderdim. cevap vermiyorlar.

bugun hemen bankamdan harcama itiraz formu olusturdum. artik siz bana ulasin gittigidiyor.

edit; 19 ocak 2018 de islem iptali gerceklesmis. harcama itirazi ile olmus. gg ye kalsaydim vay halime.

https://i.hizliresim.com/no7rln.jpg
  • ben iade ettim ve paramı geri aldım kargo yanlış gelmişti geri gönderdim kabul etmeden satıcıda iadeyi kabul etti.