şükela:  tümü | bugün
 • ba$rolunu ertugrul polat'ın oynadigi televizyon filmi. turk sinema tarihinin en absurd filmlerinden olmakla birlikte, oyunculuk, reji ve ozellikle senaryo acisindan yogun bir okuzlukler silsilesi barindirir. star'in ayni adli sarki ile me$hur olmu$ $arkici ertugrul polat icin cektigi filmde turk televizyonlarinin yamuk oyuncularindan kurulu bir kadro rol almaktadir.
 • kapıcıya söyle 2 paket orkit alsın cümlesi geçer
  bi de kapıcı sırtımı kesele repliği var ki boş geçilmemesi gerekir.
  türk sinema tarihinde kült olmuş bi film
 • yuce sanatçı ertugrul polat'ın ba$rol oynadıgı bu guzide yapım moloz senaryosu, "birbirinden yetenekli" oyuncu kadrosu ve inanilmaz derecede "muhteşem" rejisiyle tam televizyon parcalatan turden bir şey. ayrica filmden sonra kapici ertuğrul karakterinin "etekleri dizlerine varan ti-shirt'u", "gittiğin o gün store"larda kapış kapış satılmış.*

  not: göte göt diyememek.
 • türk sinema tarihinin banko en absürd filmlerinden biri olan mallık silsilesi filmimizde izzet yıldızhanın minimize edilmiş hali olan ezik jön kişi ertugrulun, kendisinden yaklaşık 2metre uzun olan eski basketbol oyuncusu oylum öktem ile olan idiotça aşkını anlatırken bizi de beynimizde binlerce soru işareti ve neydi lan bu gibi sorularla baş başa bırakmaktadır, bu filmin en kötü yanı bağımlılık yaratması ve her izleyenin bir daha bir daha izleyerek bu kült filmin zavallı bir müptelası haline gelmesidir

  bu filmle yarışabilecek yine hepsi tabiki birer star tv prodüksiyonu olan diğer filmler için:
  (bkz: zampara seyfettin)
  (bkz: zipcikti)
 • ezik kişi,ezik olmayan hatun kişisi (bkz: oylum ökten) tarafından hastaneden çıkarılıp arabayla eve götürülürken,hatununh aklından şunlar geçmektedir:
  (elemanı iyice bir süzerekten):
  -aslında traş olsa,giyinse çok hoş biri...

  ne diyim allah akıl fikir,göz izam versin.
  töbe töbe
 • kapıcılık yapmadığı zamanlarda apartmanın part time namus bekçilğine soyunan ertuğrul polat, platonik aşk beslediği kızın* kendisine her seferinde yüklü bahşiş bırakan babası rahatsızlık geçirince, kızın takıldığı gece klübünü basar. kıza emrah dansı ile kur yapan züppeyi kolundan tutup kenara fırlatır "siee" diye. züppe ise (kendisi çok değil, birkaç sene sonra aşkına gangsta alişan'ın müzmin belalısı tetik murat olacaktır) onca müşteri arasında çocuk gibi itilip kakılmayı kendisine yediremeyince karşı atağa kalkar; fakat atağını hiç kasmadan bloke eden jetkundo / karetetsu üstadı ertuğrul polat'tan yediği seri döner tekmelerle yere serilir. oracıkta bayılır.
  altı üstü bir kapıcının kendisini alıkoymasına sinirlenen oylum ökten kızımız "watizdiz cürret, sen kendini ne sanıyorsun" şeklinde tepki gösterse de, ahlak başzabıtası ertuğrul'un "la sıs sana çakmiim şimdi iki tane, yürü eve gidiyoruz, ırıspıı" sözleri karşısında feleğini şaşırır. bir anda namus-şeref-haysiyet-onur travması geçirerel ertuğrul'a aşık olur.
  (not : bu travmayı karşısındaki hatuna geçirtebilen ilk canlı kaya ererez'in filmlerindeki emrah'tır. diğerleri çömezken, emrah jedi mertebesindedir. )

  gittiğin o gün'ün devamı çekilmemiştir. dilerdik ki ; gittiğin o gün 2 : ertuğrul's pride, gittiğin o gün the sequel, gitiğin o gün reloaed filan olsun fakat bu nefis yapım da hain geceler ile aynı kaderi paylaşmıştır. acımız büyük, üzüntümüz derindir.
 • ünal küpeli'nin fırtına gibi estiği dönemlerin mahsülüdür. ünal küpeli, ya yapımcı ya yönetmen ya da senaristidir bu filmin ama hangisi bilemiyorum; belki de hepsi.
  ebru gündeş'in fırtınalar dizisiyle aynı konjonktürün parçasıdır. filmin son sahnesinde ertuğrul polat, oylum öktem'e bir şey söyleyip ağır çekimde çeker gider ama ne söylediğini hâlâ hatırlayamıyorum. böyle bomba gibi laftı.
  iki kere bile isteye bir kere zorunluluktan olmak üzere yekün 3 kere izlemiştim bu filmi.

  edit: akademiadan sağolsun ikaz etti. ertuğrul polat soh sahnede "kimi sevmemiz gerektiğini bir öğrenebilsek" diyor ve oylum öktem'e sarılıyormuş.
 • "duv du duv dut... duv du duv dut" şeklindeki tema müziğiyle akılda kalan yapıt.
 • bu yapıtın bugüne kadar sözlerinin yazılmamış olması kanımı dondurdu. her türk gencinin bilmesi gereken bu ibretlik şarkının sözlerini aşağıdaki gibidir (ezberden):

  (klavye solo)
  (keman intro)(smooth vokal)

  yollarıma engel tuzak kurdular
  bu gönlümü yüz bin yerden vurdular
  düşmanlar halime gülüp durdular
  benden ayrılıp da gittiğin o gün

  sanki bu kalbime kurşun sıktılar
  sanki beni darağcına astılar
  sanki beni diri diri yaktılar
  benden ayrılıp da gittiğin o gün

  gündüzüm karardı güneşim battı
  bir bulutluk çöktü göz yaşım aktı
  bir görsen halimi feleğim şaştı
  benden ayrılıp da gittiğin o gün

  sanki bu kalbime kurşun sıktılar
  sanki beni darağcına astılar
  sanki beni diri diri yaktılar
  benden ayrılıp da gittiğin o gün

  (şiir)
  senle yaşadığım o yılları hiç yaşanmamış say
  yaşadığımız o büyük aşkı bir rüya bir masal bir yalanmış say
  seni ne kadar çok sevdiğimi bilirsin; hiç sevmemiş say
  ben seni unuttum,
  benden ayrılıp da gittiğin o gün

  (bkz: bulutluk)
 • türk televizyon tarihinin kült yapımı.

  --- spoiler ---

  ertuğrul aşkı için gaza gelir ve saza sarılıp havar havar diye çığıra çığıra türkü söylemeye başlar. apartmanın kıl adamı apartmana çıkar:

  - ne bağırıyon lan hayvan herif

  ertuğrul üzülür başını öne eğer.

  --- spoiler ---