şükela:  tümü | bugün
  • adam olacak çocuk. henüz 20 yaşındadaki internacional ofansif orta saha oyuncusu. çok canlar yakacak, demedi demeyin.
  • 13 milyon avro sözleşme fesih bedeli karşılığı ukrayna premier liga takımlarından dnipro dnipropetrovsk'e transfer olmuş ofansif orta saha oyuncusu. parana clube sonrası internacional performansına devam ederse kendisini transfer etmek için uğraşan juande ramos'un yüzünü kara çıkartmayacağı kesin.
  • gremio'ya transfer olmuştur.
  • hakkında bu kadar az entri olunca ismini yanlış bildiğimi sandığım gol makinesi.
    uefa avrupa liginde zenit petersburg formasıyla 4 maçta 5 gol 4 asist gibi muazzam bir istatistikle oynayan brezilyalı hücumcu ortasaha oyuncusu. ligde de henüz 10 maçta 6 gol atmış.

9 kez de brezilya milli takım forması giymiş 1990 doğumlu curitiba şehri kulübü prana altyapısından yetişmiş. tıpkı alex de souza gibi başarısız bir avrupa macerası yaşayıp brezilya'ya döndükten sonra tekrar avrupa arenasına çıkmış.

oynadığı takımlar sırasıyla şöyle;
    2007–2008 parana
    2009–2010 internacional
    2011–2014 dnipro dnipropetrovsk
    2014–2016 gremio
    2016– zenit st petersburg
  • fenerbahçe o scout ekibiyle bu adamın anca gittiği takımı öğrenir o da gazetelerden.

not: yeter ki fenerbahçem göt etsin, inşallah aykut kocaman gelecek bir sol bek takviyesiyle zamanında kurşunlarla, oyunlarla elimizden alınan 4.yıldızı getirecek.
  • ben arfa peşinde koşana kadar 6 milyon euro isteyen zenit'ten alınması gereken oyuncu.
  • zenit'in 6m euro karşılığı satacağını açıkladığı brezilyalı ofansif orta saha.
    henüz 27 yaşında. ben arfa'ya verilecek imza parası+yıllık ücret+belki kulübünden alacağının bir kısmını karşılama gibi yüksek maliyetli ve hatta problemli olma ihtimali yüksek bir oyuncu yerine gücü kuvveti yerinde geçen sezon zenit'te 42 maçta 17 gol 13 asist yapmış bu yakışıklıya harcamak çok daha mantıklı gibi görünüyor.

ama nerde fenerbahçe yönetimindeki o vizyon, misyon amk.
  • mancini ile anlaşamamış ve takımından ayrılmak istiyormuş. 6m € böyle bir adam için sudan ucuz. amc arayan takım varsa üzerine atlamalı.
  • 6 milyon euro'ya satışa konulmuş oyuncu. ben arfa, lima peşinde koşacağına al şu adamı arkana yaslan izle.
  • hem gol hem asist yapabilmesi fenerbahçe için büyük bir avantaj. ben arfa serserisine verilecek paranın yarısına bu eleman gelir.