• giuliano demişsiniz ama bu bildiğin özer hurmacı.
  • bana ilk kez bu oluşumda birilerini engellettiren oyuncu.

birçok yönü ile alex'i anımsatıyor olsa da sahada bir süre oynamadan, önceden oyununu izlemediğim için, hakkında yorum yapamayacağım. genel olarak ise alex ile kıyaslanması olumsuz olabileceğinden kendisinin farklı bir oyuncu olduğunu fenerbahçe taraftarı olarak kavramamız gerekiyor sanırım. başarılı olur inşallah.
  • gerçekten varını yoğunu ortaya koyup iyi oynarsa seneye beşiktaş'a gelmeye hak kazanabilir.
  • kendisi türkiye süper liginin tozunu alicaktir. oyun karakteri, mücadeleci yapısı, tabi ki kreaktif yapisiyla lig standartlarının oldukça üstünde. aykut kocamanin bu sezon fenerde oynatmak istediği topa oldukça yatkın. fb özelinde de bakicak olursak göztepe macinda da gördüğümüz gibi valbuenaya ayak uydaracak en az 2 kişi daha gerekli. bu gereksinimi karsilayacak kişidir kendisi.
  • birkaç degisik videosunu izledim; bende bir iniesta izlenimi bıraktı:

- etrafta olup biteni takip ederek top sürüs
    - geriye gelip sinsice top çalma
    - anlık düsünebilme
    - oyunu okuyabilme
    - tek pas ve verkaçlar
    - pas atar atmaz hareketi birakmadan pozisyon almaya çalısma
    - anlık elverisli bir pozisyon yoksa top saklayabilme
    - gol atmak için uygun pozisyonu bulma
    - teknik ve garantici gol vurusları

zeki bir topçu oldugu kolayca görülebilir. arkadaslık konusunda uyum saglar, çekisme içine girmezse sonsuz faydası dokunur. alex gibi tek basına sampiyon yapar. ama takım içinde bir çete bu elemanla ugrasirsa o zaman yalan olur. aykut buna izin vermez, bu kuması daha da parlatır diye umuyorum.

2012'deki su kaydi izleyin.
  • trabzon eğer kulübüne veya oyuncunun kendisine herhangi bir ödeme yapmadı ise hiçbir sıkıntı olmaz
  • geç geldi umarım haftaya trabzon maçında oynayamaz. nedense içimde başına birşey gelecek gibi bir his vardı 2 gündür. trabzon'un ne kadar şerefsiz bir kulüp olduğunu da konya maçında gördük. umarım kazasız belasız atlatırız.

hadi bu maç kadikoyde, her sene trabzon deplasmanına giderken galibiyetten çok oyuncular olmesin diye dua ediyoruz amk, sokayım böyle işe.

not: kurşunlanan takımın taraftarı
  • karaktersiz futbolculardan kurulu karaktersiz bir takıma gitmekten kurtulup fenerbahçe ye katılmış oyuncu olan durıca hiç mi vicdanın yok insan kasabı herif yüce allah cezanı vermesini temenni ediyorum .
  • oturup 90 dakika maçını izlemedim ama kısa videolardan izlediğim kadarıyla oyun stili alex değil alper potuk'a daha çok benziyor. alper'in son vuruşları daha iyi olanı diyebilirim. fenerbahçe'nin şu an ihtiyacı olan şey ise sisteme eklenecek iyi bir parçadan ziyade yoktan var edecek bir çilingir. diego dahi olamamışken giuliano bu yaraya merhem olamaz.

inşallah yanılırım.
  • alex'in heykelinin dikilmesi gerçekten çok güzel bir iş oldu fenerbahçe'de. giuliano geliyor ve geldiği takımda bi bakıyor bir memleketlisinin heykeli var. oha diyor muhtemelen. sonra bakıyor alex neler yapmış. kaç gol atmış falan. kulüplerde böyle sembol oyuncular olması ne kadar önemli bi'şey. biz hala metin ali feyyaz'da kaldık. bizim mario gomez gibi bi adamı alıp 4-5 sene hunharca yardırmamız lazımken hala kiralık; biri geliyor biri gidiyor.
    galatasaray'ın hagi için bir heykel dikememesi ne kadar boktan bir durum. halbuki tt arena'nın önü arkası yanı hertarafı bomboş. yaptır bi heykel çok mu para?
    ama yok herkes ayağa kalkar yok metin oktay'ın heykeli, yok ali sami yen'in heykeli, turgay şeren heykeli diye. arsenal bergkamp'a heykel dikiyor. arsenal'in 130 küsür yıllık tarihi var onlar takmıor bu kadar eskiyi. bir o kadar eski newcastle united'ın stadının önünde alan shearer heykeli var.
    konuyu giuliano başlığında nereye getirdim bilmiyorum ama alex büyük futbolcuydu.
hesabın var mı? giriş yap