• güçlü ama çok güçlü bir şarkı.
    direnmenin, dayanmanın isyanı.
  • askerdeyken en çok aklıma gelen şarkılardan biriydi. özellikle why must we live in this drain that we hate kısmı sabah içtimalarında daha bir anlamlı gelirdi.
  • dry me bleedin eyes, internally
    i'm longin for my distant sanity
    here i'm all alone and still faithfully
    holdin on my private misery

why must we live
    in this drain that we hate
    life is hell for the dreamer
    who's seeking this shade

give me something to kill the pain
    there is no tomorrow and no today
    my soul is not for eternity
    and i know i will fade away, in memories

cold and crystalized, the world around me
    as the daylight brings insanity
    i turn my face away regretfully
    how i act is always away
    from how it has to be

why must we live
    who's seeking this shade

give me something to kill the pain
    there is no tomorrow and no today
    my soul is not for eternity
    and i know i will fade away, in memories
  • "life is hell for a dreamer who's seeking the shade" kismiyla sanki bana beni anlatan, cok sevdigim sarkidir.
  • bence hem sözüyle hem müziğiyle dünyanın en güzel bridge'lerinden birine sahiptir:

why must we live in this drain that we hate?
    life is hell for a dreamer who's seeking the shade...
  • ağrı kesici etkisi gösterdiği bizzat vâkidir.

(bkz: test edildi onaylandı)

sözleri her ne kadar olumsuzdan çıkıp olumsuza bağlasa da, bünyeye genel olarak çok iyi gelir.

murat ilkan'dan dinlenmelidir. pentagram murat ilkan'sız pentagram değildir, kanımca.

yalnız maalesef, stüdyo kaydını nerede aradıysam bulamadım. itunes'da sadece konser kayıtları mevcut.

bunlar arasından da 2007 bostancı gösteri merkezi konseri favorimdir, tavsiyemdir.
  • en sevdiğim pentagram şarkılarından. zaten şarkıları az, benim sevdiklerim de pek çok değil. bu da onlardan birisi işte.
  • there is no tomorrow and no today
  • pentagramın en iyi beş şarkısından biri...

sözleri ve müziğiyle dünya çapında ses getirebilecek bir metal hiti olmasına rağmen türk grubundan çıkması, pazarlama eksikliği ve internetin olmadığı dönemde piyasaya sürülmesi sebebiyle hak ettiği yerde olmadığını düşünüyorum.

ayrıca hiç kimsenin bu şarkıyı murat ilkan gibi söyleyemeyeceğini de düşünüyorum. sanki adam söylesin diye yazılmış, eldiven gibi uyuyor sesine. akustik versiyonu da güzel ancak normal versiyonu tercih ederim. özellikle nakaratta murat abinin koluna şırıngayla bir şey zerk ediyormuş gibi yaptığı hareketin de hastasıyım...

son konserleri olan küçükçiftlik park konserinde çalmayarak üzdükleri şarkıdır aynı zamanda...
  • allah allah nidalari yaratan pentagram guzelligi. konserlerinde basindaki ooooo kismina eslik etmeye calisirken zaten kafa sallamaktan sersemlemis bunye koh'lu gibi nefes nefese kalsa da son nefesinize kadar eslik ettirir.

ayrica nasil da iron maiden'a benzer nakarattan onceki kisim. su kisim yani:

why must we live
    who's seeking this shade

bruce dickinson pentagramin seyini yesin.
hesabın var mı? giriş yap