şükela:  tümü | bugün soru sor
 • acayip bir şey. parfüm kendisi. erkek parfümü diye sınıflandırılsa da sağında solunda bununla ilgili bir şey yazmaz. 1999 yılında çıkmış ve o günden beri iddialı erkeklerin parfümü olagelmiş...

  eau de toilette adı olsa da eau de perfume gücündedir. aşırı kalıcı ve güçlüdür. ofansiftir. her yerde kullanamazsınız adamı boğar, yazın kullanamazsınız adamı bayar, çevresindekilere de acı dolu saatler geçirtir. kışın veya sonbaharda odun ateşi yakacağınıza bunu sıkarsınız ve ısınırsınız kanyak içmiş gibi o derece. pi, ilk başta bergamut ve floral çeşitli kokular yayar, kısa sürede çok daha şekerli bir vanilya harmanına dönüşür. son demlerinde artık tatlı oyun hamuru kokusu ile çam kozalağı bu karışıma eklenir. zannımca en süpersonik çekici erkek parfümlerindendir. ama az kullanmak icap eder yoksa hicap duyarsınız.

  yazlar için bunun mavi renkli givenchy pi fraiche'si çıkmıştır daha çam kokulu ve hafiftir. süperdir, falan fıstıktır. bir de pi neo çıktı yeni ama tavsiye etmem, çok sıradan...
 • pi, ne denirse densin, beklenen ticari başarıyı yakalayamamış bir parfüm olmuştur maalesef. bu açıdan ysl m7'ye benzetirim ben onu. daha sonra "flanker" tabir edilen türevleri de cıktı, ki, bunlar pi fraiche 2001, pi metallic collector 2004, pi original code 2006, pi leather jacket 2006 ve pi neo 2008 olarak sayılabilir.

  pi'nin parfümörü efsanevi alberto morillas'tir. morillas'ın tasarladigi baska kokular arasinda bulgari omnia, cartier le baiser du dragon, bulgari white tea, giorgio armani sensi, yves saint laurent m7 (jacques cavallier ile beraber), carolina herrera chic (jacques cavallier ile beraber), cologne thierry mugler, flower by kenzo, bvlgari blv (hem erkek hem kadin'ı), s-perfume jet-scent 1.0.5, truth calvin klein (jacques cavallier ve thierry wasser ile beraber), carolina herrera 212 (hem erkek, hem kadin'ı), calvin klein ck one (harry fremont lle beraber) vardır. koku devi firmenich'e bağlı olarak çalışır.
 • öğrencilik yıllarımda kullandığım parfüm. bu parfümü benim üzerimde duyup satın alan kız arkadaşlarım olmuştu. bayanlar çok beğeniyor nedense. ilk sıkıldığında çok kötü kokar ama bir kaç saat sonra hatta ertesi gün çok daha güzel koktuğu tarafımdan tespit edilmiştir.
 • kendisi gibi şişesi de bir o kadar hoş olan parfüm.. bugün dayanamayıp setiyle birlikte tekin acar'dan aldım bir tane.. ilk başlarda baharatlı bir kokuyla sizi sararken, sonlara doğru sabunsu bir kokuya dönüşen, kalıcı bir kış parfümü.. ben beğendim..
 • şişede durduğu gibi durmaz.
 • orjinaline 110 milyon gibi dev bi ücret verdiim ama akabinde kokusundan en ufak bi eser bile bulamadığım koku. içimde patlayan milyonları hala hissediyorum.
 • kokusunun çekiciliği bir yana, kalıcılığı yönünden de muadillerini açık ara sollayan ve prizma şeklinde güzelce bir şişe içinde alıcısına sunulan parfüm.esmer tenli müşterilere çoğu satıcı ilk etapta givenchy pi'yi önerirler.son karar yine de size kalmış tabi..
 • bazı erkek kokularını erkekler sever bazı erkek kokularını ise kadınlar daha çok sever. erkeklerın kullanıp kadınların hoşlandığı erkek parfumudur.kokusu illa bir şeye bezeyecekse erimiş çikolata kokar çikolata ise kadınlar tarafından çok sevilir. çekiciliği brazda bundandır.
  bilenler kullanır bılmeyenlerse şöyle bir bakıp geçer bence hakettiği yeri bulamamış bir urundur.ismi daha fazla bahsedilmeliydi.
 • gelmiş geçmiş en seksi erkek parfümü bu. ilk sürüldüğünde biraz ağır kokar, tende kaldıkça kokusu biraz açılır ama asla kendini değiştirmez. tatlı tatlı gelir burnunuza. bu parfümü bir oduna sıkın, seks tanrısı olur o odun, bu kadar da iddialıdır. kazak, atkı gibi yünlü giysilere ayrı bir yakışır. üstüne erkek parfümü koklamadım, tanımadım. bin yılın kokusu.
 • kör alışveriş yaparak internet üzerinden aldığım, geldiğinde oyun hamuru gibi koktuğunu fark ederek çok üzüldüğüm parfüm. bu kokunun nesini seviyorlar anlamadım. erimiş çikolataymış peh *, bildiğimiz oyun hamuru kokusu bu (bkz: play doh). ama karşı cins beğeniyor deniliyor deneyip göreceğiz efendim, hiç sanmıyorum ya neyse.