şükela:  tümü | bugün
 • star wars evreninde yag'dhul gezegeninde yaşayan soluk derili, çirkin suratlı, matematik dahisi ırk. matematikten dolayı gemi inşaasında bu ırk kullanılıyor.
 • iyiliğin yeni ve eğlenceli yolu. içindeki modern kahraman durmasın destek olsun sloganıyla hareket eden bir oluşum.
  anladığım kadarıyla, bu oluşum sivil toplum organizasyonlarına bireysel desteklerin aktarılmasını amaç ediniyor. kullanmadığınız bir eşyayı satarak, destek amaçlı alışveriş ederek ya da bireysel hizmet aktivitede bulunarak yardım ve destekte bulunulabiliyor.

  http://www.givin.co/ adresinden ulaşılabildiği gibi uygulamaları da mevcutmuş.

  sitede aşağıdaki stk'larla çalıştıkları yazıyor, belki zamanla artacaktır.

  türkiye korunmaya muhtaç çocuklar vakfı (koruncuk)
  tohum türkiye otizm erken tanı ve eğitim vakfı (tohum)
  türkiye eğitim gönüllüleri vakfı (tegv)
  toplum gönüllüleri vakfı (tog)
 • [http://dunyayikurtarmakicinburayatikla.com/ http://dunyayikurtarmakicinburayatikla.com/]'dan eğlenceli bir şeyi tıklaya tıklaya ulaştığım bir çeşit sosyal sorumluk aplikasyonu gibi birşey. güzel proje. kullanmadığınız şeyleri satıyorsunuz ve anladığım kadarıyla bu para stk'lara bağışlanıyor.

  ama ama ama şu var ki uygulamanın en çok merak edilenler kısmında gözüme çarpan:

  "satış tutarının tamamı seçtiğim stk'ya mı gidiyor?

  givin, benzer pazaryerlerindeki gibi platformu sürdürülebilmek, büyütebilmek, daha destek yaratılmasını sağlamak ve sivil toplum kuruluşlarına ve tüm kullanıcılarımıza en iyi hizmeti verebilmek için servis bedeli alıyor. stk’ların kaynak geliştirme maliyetlerine kıyasla oldukça uygun bir oran olan %20 oranındaki servis bedeline, tüm ödeme servisi masrafları ve vergiler dahil. bu servis bedeli sayesinde, iyiliğin daha çok kişiye yayılmasına ve daha çok destek sağlanmasına katkı sağlıyorsun ve bu şekilde tutarın tamamını stk’ya aktarmaktan çok daha büyük bir etki yaratıyorsun. çünkü ilk etapta stk’ya gitmeyen tutar, platformun ayakta kalarak daha çok kişiye ulaşması sayesinde kat kat artarak gidiyor! ayrıca, sivil toplum kuruluşları platformu ücretsiz bir şekilde kullanıyor." diyor.

  %20 komisyon çok çok çok bir oran arkadaşım. her niyeyse böyle ciddi servis bedelleri böyle sosyal sorumluluk şeylerine hep bir önyargı oluşturuyor bende.

  platformunuz zaten inanıyorum ki yürür gider güzel proje ama tarihe not düşeyim. bu oran gelecekte de böyle kalırsa kimse kusura bakmasın da "biz bu işi salt hayrına yapıyoruz" da demesin bana.
 • programı bugün bir kez daha check ettim. bazı insanlar var ki konsepti de anlamamış ve programı bir çeşit pazar yeri gibi mi kullanıyor anlam veremedim.
 • guzel faydalı bişey, yapı, oluşum, aplikasyon. atıl dediğiniz herşey yardım kurumlarına, stklara ekonomik bir değer olarak yansıyo. fikir sahibine bravo.
 • ben arabasında her daim köpek maması taşıyan biri olarak sokak hayvanlarına çok düşkünüm. givin üzerinden eşyalarımı ya da verebileceğim hizmet/danışmanlık/eğitim gibi şeyleri satmak ve gelirini sokak köpeklerinin beslenmesi için direk olarak haçiko'ya yönlendirmek fikrini muhteşem buldum.

  sizin de bazı eşyalarınız vardır, atmaya kıyamazsınız, satmaya kıyamazsınız... onları givin de listeleyin ve karşılığında kendileri gibi paradan daha değerli birşey alın, seçeceğiniz bir stk'ya yardım etmiş olun.