şükela:  tümü | bugün
  • beyzik giyindiğim için sorun yoktur.
  • doğru yazım için (bkz: giyimin aşırı derecede pahalanması)
    (bkz: bu kez bitişik)
  • daha dur bunlar iyi günlerimiz.
  • bu dolar artışı çakal esnaf için nimet adeta a'dan z'ye herşeye fiyatı yerleştirdiler. allah aşkına bana pahalanmayan bir şey söylesenize, dolar 1 artarsa bunlar fiyata 3 ekliyor bu dönemler resmen çakalların bayramı'dır.
  • tekstilin lokomotifi olabilecek memleket çorludan bildiriyorum

hani o tekstilde ve deri sanayiinde kullandığımız boyalar ve kimyasallar var ya onların hepsini bilin bakalım hangi para birimiyle alıyoruz ?

evet bildiniz dünyanın en değerli para birimi olan tl ile almıyoruz, tabiki dolarla alıyoruz.

doların yükselmesini fırsat bildiğinden değil zaten ucu ucuna temin edebildiği hammaddesi biten ve yenisini muhteşem para birimiz tl ile alamayan küçük işletmeler çoktan gemileri yaktı. büyük işletmeler de temin ettiklerini ellerinde tuttukça ve oluşan maliyetleri fiyatlara yansıttıkça daha çok pahalılanır.
  • spor ayakkabıya 200 liradan fazla para veren kerizdir diyen ben 280 liraya ayakkabı almak zorunda kaldım. 200’den aşağı ayakkabı kalmamış lan.
  • geçen gün denk geldi indirimden 10 tl ye tişört aldım 3 adet.
    yine ihtiyacım oldu seri sonu kalmış pantolon 20 tl.
    ayakkabı converse 25 tl, sağı solu patlamaya başladı atıp bir tane daha alıcam.
    kilot yok.
    aldığım yerler de defacto collezion falan yine orta düzey diyebiliriz.

bu demek değil ki ucuz. aksine aşırı pahalı çünkü indirimli fiyatın orjinal hali en az 3 katıydı.yani zamanında o tişört birilerine 30 tl den kitlendi.

yani modayı çok kasmıyorsanız tarzınız da varsa kazığı tamamen içinize almaktansa sezon sonlarında teğet geçerek kurtulabilirsiniz.

edit: siyasi mesaj atanın aklına tüküreyim.

edit 2: kendini geliştir nickinin hakkını ver diyenlere sesleniyorum. general mobile kullanan insanım ben. nike ayakkabıların iphonudur. yani aklımın ucundan bile geçmez sizin kullandıklarınız.
    ait olduğum işçi sınıfı biliyor kabul ediyor ve ona göre yaşıyorum.
    yaşasın nasırlı ayaklar, zengin olsun patronlar!
  • edit; baslik duzelmis.
    baslikla ilgili elestirilerde bulunmustum.